Menu

Nokian WR Snowproof 195/65 R15 91 H

Cechy produktu

  • Producent Nokian 
  • Szerokość przekroju 195 
  • Wysokość profilu 65 
  • Średnica osadzenia R15 
  • Indeks nośności 91 
  • Indeks prędkości

Opis

nowe opony Nokian WR Snowproof – spokój ducha na zimowych drogach

nowe Nokian WR Snowproof to solidne i niezawodne opony, które gwarantują bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Wytworzone specjalnie z myślą o kierowcach Europy Środkowej całkowitą kontrolę choćby podczas gwałtownych opadów śniegu czy nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym jezdni.

Najważniejsze innowacje:

technika Alpine Sense Grip: świetna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym. Słuszna rzeźba bieżnika zezwala na produktywne usuwanie śniegu i błota pośniegowego spod opony, podczas, gdy charakterystyczne lamele wyśmienitą wzdłużną i poprzeczną przyczepność choćby na głębokim śniegu. Na dodatek, dzięki zastosowaniu mieszanki gumowej Alpine Grip opony genialnie sprawdzają się zarówno w skomplikowanych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje atrybuty w szerokim zakresie temperatur.

Snow Claws: doskonała przyczepność na śniegu i lodzie. Nowoczesne wypustki Snow Claws powodują, że opona wyśmienicie trzyma się nawierzchni w czasie jazdy zarówno po puszystym śniegu jak i miękkim terenie gwarantując maksymalną przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania. Zapewniają one także udoskonalone prowadzenie nad wyraz przy ostrych zakrętach czy zmianie pasa ruchu.

Brake Boosters dla lepszej przyczepności w trakcie hamowania: Znajdujące się na blokach barku opony specjalne stabilizatory rozszerzają przyczepność w trakcie hamowania na śniegu, a ich ząbkowane krawędzie powodują, iż auto lepiej trzyma się drogi dodatkowo na śniegu.

Specjalnie zaprojektowane rowki opony: Wysoka wytrzymałość na zjawisko slushplaningu specyficzne zagłębienia na całej długości bieżnika przyspieszają usuwanie błota pośniegowego i wody. Podwójne rowki odprowadzają wodę spod kół, żeby następnie pousuwać ją z powierzchni opony. Polerowane rowki również przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając pokaźniejsze bezpieczeństwo i usprawniając prowadzenie auta w czasie deszczu.

technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology): pokaźniejszy komfort jazdy dzięki postępowej mieszance gumowej i nieszablonowej konstrukcji. Specjalna strefa na ścianie bocznej opony odpowiada za redukcję hałasu i absorpcję wibracji przenoszonych z nawierzchni drogi poprzez bieżnik pozwalając ograniczyć poziom hałasu w środku pojazdu.

Nokian WR Snowproof to nowy model opon zimowych klasy premium wytwarzanych, aby zapewnić kierowcom z Europy Środkowej spokój ducha w czasie zimowych podróży. Nokian WR Snowproof oferują wspaniałą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym dając gwarancję bezpieczeństwa w czasie codziennej jazdy. Dzięki opracowanej przez Nokian Tyres innowacyjnej technologii Alpine Sense Grip Nokian WR Snowproof są w stanie sprostać każdym zimowym warunkom. Nowe opony większą stabilność i bardziej przewidywalne zachowanie pojazdu oferując ulepszone prowadzenie zarówno na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta i malowniczych górskich drogach.

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano nowoczesną mieszankę gumową Alpine Grip, dzięki której opony te genialnie sprawdzają się równocześnie w niełatwych, zimowych warunkach jak i przy łagodniejszej pogodzie zachowując swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Opony znamionują się także istotnie niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa, a także zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

Nowy model przystępny jest w pięciu kategoriach prędkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Proponuje także obszerny dobór spośród aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali. Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres oferuje wielki wachlarz opon zimowych – w tym lubiane modele Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach rozmiarowych przypasowanych do obecnie przystępnych na rynku samochodów.

Opony Nokian WR Snowproof tworzone zostały przez najdalej na północ wysuniętego producenta opon, a także twórcę pierwszej na świecie opony zimowej – markę Nokian Tyres, która aktualnie ponad 100 patentów na rozwiązania posiadające zapewniać pokaźniejsze bezpieczeństwo zimą. Nokian Tyres to także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i jednostajnego rozwoju.

Alpine Sense Grip – idealna przyczepność, przyjemne prowadzenie

Występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy nieoczekiwane zmiany pogody wiążą się z częstymi, ulewnymi deszczami, które prowadzą do powstawania błota pośniegowego. Sytuacja na drodze może prędko stać się niebezpieczna, gdy powierzchnia jezdni pokryta jest wodą i błotem, które w okresie zimowym potęguje intensywne posypywanie jezdni solą.

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres, niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze właściwości ogumienia podczas, gdy gwarancja bezpieczeństwa w skrajnych warunkach takich jak śnieg na drodze, a także dobra przyczepność na błocie pośniegowym znalazły się w pierwszej trójce.*

innowacyjna technika Alpine Sense Grip zastosowana w oponach Nokian WR Snowproof gwarantuje nieprzeciętną przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym, a także bardziej przewidywalne zachowanie oraz pokaźniejszą stabilność auta. Każda lamela i blok bieżnika tej przychylnej dla środowiska opony premium pełni określoną funkcję, a w połączeniu ze specjalną mieszanką gumową Alpine Grip zagwarantuje bezpieczne i wygodne prowadzenie i obszerniejszą stabilność i pełną kontrolę choćby w niespodzianych sytuacjach.

„Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni np. W celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem stanowią dla kierowców obszerne wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju produktu nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, żeby działać niczym pasy samochodowe zapewniając maksymalne bezpieczeństwo w arcytrudnych warunkach. Kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem choćby na granicy przyczepności. Opracowana przez Nokian Tyres technologia Alpine Sense Grip powoduje, że opony dostosowują się do zmiennych warunków pogodowych ulepszoną przyczepność i większa kontrolę nawet w najmocniej ekstremalnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa” – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Bezpieczeństwo na śniegu

Każdy blok, lamela i rowek tej postępowej opony o symetrycznej, zadziornej rzeźbie bieżnika zaprojektowane zostały w taki sposób, by oferować obszerniejsze bezpieczeństwo zarówno na mokrej nawierzchni autostrad jak i przy silnych górskich śnieżycach. Zaimplementowany także w oponach zimowych z linii Nokian Hakkapeliitta profil bieżnika w zarysie strzały opracowany z myślą o panujących na dalekiej północy arktycznych warunkach zwiększa zdolności samoczyszczące opony dzięki czemu nie zapycha się ona śniegiem i błotem pośniegowym.

Przecinające bloki bieżnika charakterystyczne lamele o nieregularnych krawędziach i przeróżnej głębokości tworzą gęstą siatkę zapewniając perfekcyjną wzdłużną i poprzeczną przyczepność nawet na głębokim śniegu. Sztywne bloki na barku opony zaopatrzone zostały w ciężkie lamele, które udoskonalają trakcję. Taka konstrukcja bieżnika rozszerza przyczepność na śniegu oraz udoskonaloną kontrolę podczas wchodzenia w zakręty.

nowoczesne wypustki Snow Claws umiejscowione pomiędzy blokami bieżnika i na barkach opony pokaźniejszą stabilność na lodzie i śniegu, stanowczo w czasie przyspieszania i hamowania, a specjalne stabilizatory Brake Boosters na klockach bieżnika – jeszcze lepszy kontakt z nawierzchnią zwłaszcza w czasie hamowania.

dokładna kontrola jazdy, nawet na błocie pośniegowym

Nowa Nokian WR Snowproof to istny kameleon wśród opon zimowych. Zarówno kompozycja opony jak i mieszanka gumowa zastosowana do jej produkcji zostały dokładnie opracowane w laboratoriach na całym świecie i kompleksowo przetestowane poprzez wiodących producentów opon zimowych. Proces rozwoju opony obejmował aż cztery lata testów w arktycznych warunkach Laponii przeprowadzonych w należącym do Nokian Tyres ośrodku badawczym „Białe Piekło” położonym w fińskiej miejscowości Ivalo. Poza krainą śniegu i lodu Nokian WR Snowproof przeszły także serię testów na kilku europejskich torach testowych w Hiszpanii i w Niemczech pod kątem zachowania na mokrej i suchej nawierzchni.

odporność na slushplaning (zjawisko wpadania w poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym) była jedną z cech, na której niezwykle zależało twórcom nowego modelu opony. Jak pokazują badania, błoto pośniegowe to jedno z najniebezpieczniejszych, zjawisk występujących zimą, którego obawia się zdecydowana większość kierowców. Topniejący śnieg i powstająca na powierzchni jezdni tzw. Poduszka wodna, niekiedy w połączeniu z warstwą lodu stanowią poważne wyzwanie choćby dla doświadczonych kierowców. Dzięki szczególnym warunkom na torze testowym w Nokii osiągalne było przeprowadzenie specjalnych testów, które pozwoliły na stworzenie opony minimalizującej ryzyko wystąpienia slushplaningu.

Specjalnie zaprojektowane rowki na całej długości opony przyspieszają usuwanie błota pośniegowego i wody, w trakcie gdy głębokie podwójne rowki po obu stronach grzbietu bieżnika sprawnie odprowadzają wodę spod kół, by następnie, dzięki systemowi wzajemnie połączonych ze sobą wgłębień, zlikwidować ją poza powierzchnię opony.

pokaźne polerowane rowki wychodzące na bok opony też przyspieszają odprowadzanie wody gwarantując obszerniejsze bezpieczeństwo i pewniejsze prowadzenie w czasie deszczu.

skrupulatne, pewne prowadzenie

szerokie wahania pogody spowodowane globalnym ociepleniem sprawiają, iż w Europie Środkowej jazdą zimą coraz częściej odbywa się na pokrytej wodą nawierzchni albo gołym asfalcie. Innowacyjna rzeźba i optymalna budowa bieżnika powodują, iż opony Nokian WR Snowproof pokaźniejszą stabilność i udoskonaloną przyczepność dzięki czemu auto reaguje w sposób prędki i przewidywalny. Pewny, dynamiczny kontakt z nawierzchnią skutkuje lepszą trakcją i większą wytrzymałością niezależnie od warunków pogodowych.

Centralny obszar opony zdominowany jest przez potężne, masywne żebro, co przekłada się na nieprzeciętną sterowność i obszerniejszą stabilność. Bloki bieżnika z zygzakowatymi lamelami łączą się po obu stronach z żebrem opony tworząc wzór przypominający kształtem rosnące drzewo. Ostre, nieregularne krawędzie otwierają się i zamykają, gdy samochód zwalnia lub przyspiesza gwarantując tym samym udoskonaloną przyczepność.

Specjalny system zintegrowanych bloków, w którym każde trzy klocki bieżnika są ze sobą połączone, lepszą przyczepność na śniegu. Dodatkowo, dno rowków opony skonstruowane jest w taki sposób, by wspierać staranne i precyzyjne prowadzenie na suchej nawierzchni nawet przy pokaźnych prędkościach.

wygodna i organiczna jazda

Oprócz bezpieczeństwa ważnym czynnikiem umożliwiającym kierowcy czerpanie przyjemności z prowadzenia samochodu jest komfort jazdy. Świeże Nokian WR Snowproof to bezpieczne i ciche opony, które pełną wygodę na każdej nawierzchni.

zaimplementowana w Nokian WR Snowproof technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) widocznie udoskonala komfort jazdy. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa, z której zrobiona jest przestrzeń między ścianą boczną, a bieżnikiem absorbuje hałas i redukuje drgania powstające na powierzchni jezdni i opony; uzupełniające ograniczenie hałasu zapewnia mieszanka gumowa Clinch zaimplementowana w okolicy stopki opony. W połączeniu ze sobą oba te rozwiązania zapewniają niski poziom hałasu toczenia we wnętrzu pojazdu.

stosowane na terenie Unii Europejskiej etykiety opon ułatwiające konsumentom ich porównywanie wskazują jednoznacznie na nieszablonowy charakter Nokian WR Snowproof. Opony te nie tylko zapewniają bezpieczną jazdę w śniegu, ale także doskonałe sprawdzają się przy deszczu i błocie pośniegowym. Pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni Nokian WR Snowproof znajdują się wśród liderów klasy B natomiast jeśli chodzi o opór toczenia, który przekłada się na zużycie paliwa, należą, w zależności od wymiaru, do klasy B lub C.

progresywna mieszanka gumowa zagwarantuje obszerniejszą przyczepność i oszczędność paliwa

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano wykorzystywaną w oponach Nokian Hakkapeliitta mieszankę gumową opracowaną specjalnie z myślą o panujących zimą na północy trudnych warunkach wzbogaconą o elementy, które sprawiają, że opona nieprzeciętnie sprawdza się w dodatku przy łagodniejszej pogodzie i zachowuje swoje parametry w szerokim zakresie temperatur. Bezprecedensowa mieszanka gumowa Alpine Grip w kompletnie nowy sposób łączy ze sobą naturalny kauczuk, krzemionkę, a także poręczne polimery. Ten innowacyjny, dynamiczny związek odpowiada za nieprzeciętną przyczepność opony zarówno na śniegu jak i w deszczu.

Dzięki specjalnemu wzorowi bieżnika i mieszance gumowej o wysokiej zawartości krzemionki Nokian WR Snowproof cechują się nad wyraz niskim oporem toczenia, co zezwala na większą oszczędność paliwa oraz ograniczenie emisji spalin samochodowych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Znajdujący się w oponie zastrzeżony wskaźnik Winter Safety Indicator (WSI) w dodatku polepsza bezpieczeństwo wskazując aktualną głębokość bieżnika w milimetrach wraz z symbolem śnieżynki, która znika, gdy przekroczona zostanie granica 4 mm. Gdy to nastąpi producent zaleca zamianę opon na świeże.

Wartość dobrego ciśnienia oraz właściwe położenie opony można odczytać na jej bocznej powierzchni, co także służy poprawie bezpieczeństwa. W polu informacyjnym można oznaczyć właściwe położenie opony w trakcie jej podmiany oraz korzystne ciśnienie. Ze względów użytecznych dodatkowe miejsce asygnowano także na informację o momencie dokręcania śrub koła.

Nokian WR Snowproof – Spokój ducha na zimowych drogach

  • rewelacyjna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym
  • Pewne i bardziej przewidywalne prowadzenie
  • Niski opór toczenia zezwalający na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.