Menu

Nokian WR Snowproof 215/55 R16 93 H

Cechy produktu

  • Producent Nokian 
  • Szerokość przekroju 215 
  • Wysokość profilu 55 
  • Średnica osadzenia R16 
  • Indeks nośności 93 
  • Indeks prędkości

Opis

świeże opony Nokian WR Snowproof – spokój ducha na zimowych drogach

świeże Nokian WR Snowproof to konkretne i niezawodne opony, które gwarantują bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Wytworzone specjalnie z myślą o kierowcach Europy Środkowej pełną kontrolę nawet w trakcie gwałtownych opadów śniegu czy nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym jezdni.

Najważniejsze innowacje:

technika Alpine Sense Grip: świetna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym. Stosowna rzeźba bieżnika umożliwia produktywne likwidowanie śniegu i błota pośniegowego spod opony, w trakcie, gdy typowe lamele świetną wzdłużną i poprzeczną przyczepność choćby na głębokim śniegu. Dodatkowo, dzięki zaimplementowaniu mieszanki gumowej Alpine Grip opony nadzwyczajnie sprawdzają się zarówno w trudnych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje atrybuty w szerokim zakresie temperatur.

Snow Claws: idealna przyczepność na śniegu i lodzie. Postępowe wypustki Snow Claws powodują, iż opona idealnie trzyma się nawierzchni w czasie jazdy zarówno po puszystym śniegu jak i miękkim terenie zapewniając maksymalną przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania. Zapewniają one także lepsze prowadzenie bardzo przy ostrych zakrętach czy zmianie pasa ruchu.

Brake Boosters dla ulepszonej przyczepności podczas hamowania: Znajdujące się na blokach barku opony specjalne stabilizatory rozszerzają przyczepność w trakcie hamowania na śniegu, a ich ząbkowane krawędzie sprawiają, iż auto lepiej trzyma się drogi też na śniegu.

Specjalnie zaprojektowane rowki opony: Wysoka wytrzymałość na zjawisko slushplaningu charakterystyczne zagłębienia na całej długości bieżnika przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody. Podwójne rowki odprowadzają wodę spod kół, aby następnie wyeliminować ją z powierzchni opony. Polerowane rowki ponadto przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając pokaźniejsze bezpieczeństwo i usprawniając prowadzenie auta w czasie deszczu.

technika cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology): obszerniejszy komfort jazdy dzięki postępowej mieszance gumowej i nieszablonowej konstrukcji. Specjalna strefa na ścianie bocznej opony odpowiada za redukcję hałasu i absorpcję wibracji przenoszonych z nawierzchni drogi przez bieżnik zezwalając ograniczyć poziom hałasu we wnętrzu pojazdu.

Nokian WR Snowproof to nowy model opon zimowych klasy premium wyprodukowanych, aby zapewnić kierowcom z Europy Środkowej spokój ducha w czasie zimowych podróży. Nokian WR Snowproof proponują idealną przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym dając gwarancję bezpieczeństwa w czasie codziennej jazdy. Dzięki opracowanej poprzez Nokian Tyres nowoczesnej technice Alpine Sense Grip Nokian WR Snowproof są w stanie sprostać każdym zimowym warunkom. Świeże opony pokaźniejszą stabilność i bardziej przewidywalne zachowanie pojazdu oferując lepsze prowadzenie równocześnie na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta, a także malowniczych górskich drogach.

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano progresywną mieszankę gumową Alpine Grip, dzięki której opony te doskonale sprawdzają się równocześnie w nieprzystępnych, zimowych warunkach jak i przy łagodniejszej pogodzie zachowując swoje parametry w szerokim zakresie temperatur. Opony charakteryzują się także szczególnie niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa oraz zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

Nowy model dostępny jest w pięciu kategoriach szybkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Proponuje także obfity wybór spomiędzy aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali. Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres oferuje wielki wachlarz opon zimowych – w tym lubiane modele Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach wymiarowych dostosowanych do obecnie dostępnych na rynku samochodów.

Opony Nokian WR Snowproof wykonane zostały poprzez najdalej na północ wysuniętego producenta opon i twórcę pierwszej na świecie opony zimowej – producenta Nokian Tyres, która aktualnie ponad 100 patentów na rozwiązania posiadające zapewniać większe bezpieczeństwo zimą. Nokian Tyres to także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i jednostajnego rozwoju.

Alpine Sense Grip – rewelacyjna przyczepność, przyjemne prowadzenie

Występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy nieprzewidziane zmiany pogody wiążą się z częstymi, ulewnymi deszczami, które prowadzą do powstawania błota pośniegowego. Sytuacja na drodze może szybko stać się niebezpieczna, gdy powierzchnia jezdni pokryta jest wodą i błotem, które w okresie zimowym potęguje intensywne posypywanie jezdni solą.

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres, niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze parametry ogumienia podczas, gdy gwarancja bezpieczeństwa w ekstremalnych warunkach takich jak śnieg na drodze, a także dobra przyczepność na błocie pośniegowym znalazły się w pierwszej trójce.*

nowoczesna technika Alpine Sense Grip zastosowana w oponach Nokian WR Snowproof zapewnia genialną przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym, a także bardziej przewidywalne zachowanie, a także obszerniejszą stabilność auta. Każda lamela i blok bieżnika tej przyjaznej dla środowiska opony premium pełni określoną funkcję, a w połączeniu ze specjalną mieszanką gumową Alpine Grip zagwarantuje bezpieczne i komfortowe prowadzenie oraz większą stabilność i pełną kontrolę choćby w niespodziewanych sytuacjach.

„Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni np. W celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym poprzez drogę zwierzęciem stanowią dla kierowców znaczne wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju artykułu nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, aby działać niczym pasy samochodowe gwarantując maksymalne bezpieczeństwo w arcytrudnych warunkach. Kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem choćby na granicy przyczepności. Opracowana poprzez Nokian Tyres technika Alpine Sense Grip sprawia, że opony dostosowują się do zmiennych warunków pogodowych ulepszoną przyczepność i większa kontrolę nawet w najmocniej arcytrudnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa” – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Bezpieczeństwo na śniegu

Każdy blok, lamela i rowek tej innowacyjnej opony o symetrycznej, zadziornej rzeźbie bieżnika zaprojektowane zostały w taki sposób, by oferować obszerniejsze bezpieczeństwo zarówno na mokrej nawierzchni autostrad jak i przy silnych górskich śnieżycach. Zastosowany także w oponach zimowych z serii Nokian Hakkapeliitta profil bieżnika w zarysie strzały opracowany z myślą o panujących na dalekiej północy arktycznych warunkach zwiększa zdolności samoczyszczące opony dzięki temu nie zapycha się ona śniegiem i błotem pośniegowym.

Przecinające bloki bieżnika typowe lamele o nieregularnych krawędziach i zróżnicowanej głębokości tworzą gęstą siatkę zapewniając nieprzeciętną wzdłużną i poprzeczną przyczepność nawet na głębokim śniegu. Sztywne bloki na barku opony wyekwipowane zostały w ciężkie lamele, które udoskonalają trakcję. Taka kompozycja bieżnika powiększa przyczepność na śniegu, a także lepszą kontrolę w trakcie wchodzenia w zakręty.

nowoczesne wypustki Snow Claws umiejscowione między blokami bieżnika i na barkach opony obszerniejszą stabilność na lodzie i śniegu, szczególnie w czasie przyspieszania i hamowania, a specjalne stabilizatory Brake Boosters na klockach bieżnika – jeszcze lepszy kontakt z nawierzchnią zwłaszcza w czasie hamowania.

staranna kontrola jazdy, nawet na błocie pośniegowym

Nowa Nokian WR Snowproof to istny kameleon wśród opon zimowych. Jednocześnie kompozycja opony jak i mieszanka gumowa zaimplementowana do jej produkcji zostały starannie opracowane w laboratoriach na całym świecie i kompleksowo przetestowane przez wiodących producentów opon zimowych. Cykl rozwoju opony obejmował aż cztery lata testów w arktycznych warunkach Laponii przeprowadzonych w należącym do Nokian Tyres ośrodku badawczym „Białe Piekło” położonym w fińskiej miejscowości Ivalo. Poza krainą śniegu i lodu Nokian WR Snowproof przeszły także kolekcję testów na kilku europejskich torach testowych w Hiszpanii i w Niemczech pod kątem zachowania na mokrej, a także suchej nawierzchni.

oporność na slushplaning (zjawisko wpadania w poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym) była jedną z cech, na której bardzo zależało twórcom nowego modelu opony. Jak pokazują badania, błoto pośniegowe to jedno z najniebezpieczniejszych, zjawisk występujących zimą, którego obawia się zdecydowana większość kierowców. Topniejący śnieg i powstająca na powierzchni jezdni tzw. Poduszka wodna, niekiedy w połączeniu z powłoką lodu stanowią poważne wyzwanie choćby dla doświadczonych kierowców. Dzięki szczególnym warunkom na torze testowym w Nokii możliwe było przeprowadzenie specjalnych testów, które pozwoliły na stworzenie opony minimalizującej ryzyko wystąpienia slushplaningu.

Specjalnie zaprojektowane rowki na całej długości opony przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody, w trakcie gdy głębokie podwójne rowki po obu stronach grzbietu bieżnika skutecznie odprowadzają wodę spod kół, żeby następnie, dzięki systemowi wzajemnie połączonych ze sobą wgłębień, usunąć ją poza powierzchnię opony.

pokaźne polerowane rowki wychodzące na bok opony jeszcze przyspieszają odprowadzanie wody gwarantując obszerniejsze bezpieczeństwo i pewniejsze prowadzenie w czasie deszczu.

staranne, pewne prowadzenie

wielkie wahania pogody spowodowane globalnym ociepleniem powodują, iż w Europie Środkowej jazdą zimą coraz częściej odbywa się na pokrytej wodą nawierzchni albo gołym asfalcie. Innowacyjna rzeźba i trafna budowa bieżnika powodują, że opony Nokian WR Snowproof obszerniejszą stabilność i udoskonaloną przyczepność dzięki temu auto reaguje w sposób szybki i przewidywalny. Pewny, dynamiczny kontakt z nawierzchnią skutkuje udoskonaloną trakcją i obszerniejszą wytrzymałością niezależnie od warunków pogodowych.

Centralny obszar opony zdominowany jest przez mocne, masywne żebro, co przekłada się na rewelacyjną sterowność i pokaźniejszą stabilność. Bloki bieżnika z zygzakowatymi lamelami łączą się po obu stronach z żebrem opony tworząc wzór przypominający kształtem rosnące drzewo. Ostre, nieregularne krawędzie otwierają się i zamykają, gdy samochód zwalnia albo przyspiesza zapewniając tym samym lepszą przyczepność.

Specjalny system zintegrowanych bloków, w którym każde trzy klocki bieżnika są ze sobą połączone, udoskonaloną przyczepność na śniegu. Ponadto, dno rowków opony skonstruowane jest w taki sposób, żeby wspierać precyzyjne i staranne prowadzenie na suchej nawierzchni choćby przy obfitych szybkościach.

komfortowa i ekologiczna jazda

Oprócz bezpieczeństwa ważnym czynnikiem umożliwiającym kierowcy czerpanie przyjemności z prowadzenia samochodu jest komfort jazdy. Nowe Nokian WR Snowproof to bezpieczne i ciche opony, które całkowitą wygodę na każdej nawierzchni.

zastosowana w Nokian WR Snowproof technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) pokaźnie polepsza komfort jazdy. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa, z której zrobiona jest przestrzeń między ścianą boczną, a bieżnikiem absorbuje hałas i redukuje drgania powstające na powierzchni jezdni i opony; dodatkowe ograniczenie hałasu gwarantuje mieszanka gumowa Clinch zaimplementowana w okolicy stopki opony. W połączeniu ze sobą oba te rozwiązania zapewniają niski poziom hałasu toczenia w środku pojazdu.

wykorzystywane na terenie Unii Europejskiej etykiety opon upraszczające konsumentom ich porównywanie wskazują jednoznacznie na nieszablonowy charakter Nokian WR Snowproof. Opony te nie tylko gwarantują bezpieczną jazdę w śniegu, lecz także idealne sprawdzają się przy deszczu i błocie pośniegowym. Pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni Nokian WR Snowproof znajdują się wśród liderów klasy B natomiast jeśli chodzi o opór toczenia, który przekłada się na zużycie paliwa, należą, w zależności od wymiaru, do klasy B albo C.

postępowa mieszanka gumowa gwarantuje obszerniejszą przyczepność i oszczędność paliwa

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano używaną w oponach Nokian Hakkapeliitta mieszankę gumową opracowaną specjalnie z myślą o panujących zimą na północy nieprzystępnych warunkach wzbogaconą o komponenty, które sprawiają, że opona świetnie sprawdza się ponadto przy łagodniejszej pogodzie i zachowuje swoje parametry w szerokim zakresie temperatur. Bezprecedensowa mieszanka gumowa Alpine Grip w w pełni nowy sposób łączy ze sobą naturalny kauczuk, krzemionkę i poręczne polimery. Ten progresywny, dynamiczny związek odpowiada za rewelacyjną przyczepność opony zarówno na śniegu jak i w deszczu.

Dzięki specjalnemu wzorowi bieżnika i mieszance gumowej o wysokiej zawartości krzemionki Nokian WR Snowproof charakteryzują się istotnie niskim oporem toczenia, co pozwala na pokaźniejszą oszczędność paliwa oraz ograniczenie emisji spalin samochodowych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Znajdujący się w oponie opatentowany wskaźnik Winter Safety Indicator (WSI) dodatkowo udoskonala bezpieczeństwo wskazując aktualną głębokość bieżnika w milimetrach wraz z symbolem śnieżynki, która znika, gdy przekroczona zostanie granica 4 mm. Gdy to nastąpi producent zaleca wymianę opon na nowe.

Wartość prawidłowego ciśnienia, a także właściwe położenie opony można odczytać na jej bocznej powierzchni, co także służy poprawie bezpieczeństwa. W polu informacyjnym można oznaczyć właściwe położenie opony w trakcie jej wymiany i korzystne ciśnienie. Ze względów ergonomicznych dodatkowe miejsce asygnowano także na informację o momencie dokręcania śrub koła.

Nokian WR Snowproof – Spokój ducha na zimowych drogach

  • rewelacyjna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym
  • Pewne i bardziej przewidywalne prowadzenie
  • Niski opór toczenia zezwalający na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.