Menu

Nokian WR Snowproof 215/60 R17 96 H

Cechy produktu

  • Producent Nokian 
  • Szerokość przekroju 215 
  • Wysokość profilu 60 
  • Średnica osadzenia R17 
  • Indeks nośności 96 
  • Indeks prędkości

Opis

świeże opony Nokian WR Snowproof – spokój ducha na zimowych drogach

nowe Nokian WR Snowproof to konkretne i bezusterkowe opony, które gwarantują bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Wykonane specjalnie z myślą o kierowcach Europy Środkowej całkowitą kontrolę nawet podczas gwałtownych opadów śniegu czy nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym jezdni.

Najważniejsze innowacje:

technika Alpine Sense Grip: świetna przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym. Adekwatna rzeźba bieżnika zezwala na skuteczne likwidowanie śniegu i błota pośniegowego spod opony, w trakcie, gdy specyficzne lamele wyśmienitą wzdłużną i poprzeczną przyczepność nawet na głębokim śniegu. W dodatku, dzięki zaimplementowaniu mieszanki gumowej Alpine Grip opony świetnie sprawdzają się zarówno w nieprzystępnych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje cechy w szerokim zakresie temperatur.

Snow Claws: perfekcyjna przyczepność na śniegu i lodzie. Progresywne wypustki Snow Claws powodują, iż opona nadzwyczajnie trzyma się nawierzchni w czasie jazdy równocześnie po puszystym śniegu jak i miękkim terenie gwarantując maksymalną przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania. Zapewniają one także udoskonalone prowadzenie istotnie przy ostrych zakrętach czy zmianie pasa ruchu.

Brake Boosters dla lepszej przyczepności w trakcie hamowania: Znajdujące się na blokach barku opony specjalne stabilizatory rozszerzają przyczepność podczas hamowania na śniegu, a ich ząbkowane krawędzie powodują, iż auto lepiej trzyma się drogi na dodatek na śniegu.

Specjalnie zaprojektowane rowki opony: Wysoka odporność na zjawisko slushplaningu specyficzne zagłębienia na całej długości bieżnika przyspieszają likwidowanie błota pośniegowego i wody. Podwójne rowki odprowadzają wodę spod kół, aby następnie wyeliminować ją z powierzchni opony. Polerowane rowki w dodatku przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając obszerniejsze bezpieczeństwo i ułatwiając prowadzenie auta w czasie deszczu.

technika cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology): pokaźniejszy komfort jazdy dzięki progresywnej mieszance gumowej i nieszablonowej konstrukcji. Specjalna strefa na ścianie bocznej opony odpowiada za redukcję hałasu i absorpcję wibracji przenoszonych z nawierzchni drogi przez bieżnik pozwalając ograniczyć poziom hałasu wewnątrz pojazdu.

Nokian WR Snowproof to nowy model opon zimowych klasy premium wykonanych, aby zapewnić kierowcom z Europy Środkowej spokój ducha w czasie zimowych podróży. Nokian WR Snowproof proponują genialną przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym dając gwarancję bezpieczeństwa w czasie codziennej jazdy. Dzięki opracowanej przez Nokian Tyres progresywnej technologii Alpine Sense Grip Nokian WR Snowproof są w stanie sprostać każdym zimowym warunkom. Nowe opony pokaźniejszą stabilność i bardziej przewidywalne zachowanie pojazdu oferując ulepszone prowadzenie równocześnie na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta i malowniczych górskich drogach.

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano innowacyjną mieszankę gumową Alpine Grip, dzięki której opony te znakomicie sprawdzają się równocześnie w skomplikowanych, zimowych warunkach jak i przy łagodniejszej pogodzie zachowując swoje cechy w szerokim zakresie temperatur. Opony charakteryzują się także szczególnie niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa i zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

Nowy model dostępny jest w pięciu kategoriach szybkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Oferuje także szeroki dobór spomiędzy aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali. Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres proponuje wielki wachlarz opon zimowych – w tym lubiane modele Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach wymiarowych dobranych do obecnie przystępnych na rynku samochodów.

Opony Nokian WR Snowproof produkowane zostały przez najdalej na północ wysuniętego producenta opon, a także twórcę pierwszej na świecie opony zimowej – firmę Nokian Tyres, która obecnie ponad 100 patentów na rozwiązania posiadające zapewniać pokaźniejsze bezpieczeństwo zimą. Nokian Tyres to także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i stabilnego rozwoju.

Alpine Sense Grip – nadzwyczajna przyczepność, przyjemne prowadzenie

Występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy niespodziewane zmiany pogody wiążą się z częstymi, ulewnymi deszczami, które prowadzą do powstawania błota pośniegowego. Sytuacja na drodze może momentalnie stać się niebezpieczna, gdy powierzchnia jezdni pokryta jest wodą i błotem, które w okresie zimowym potęguje intensywne posypywanie jezdni solą.

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres, niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze parametry ogumienia podczas, gdy gwarancja bezpieczeństwa w skrajnych warunkach takich jak śnieg na drodze oraz dobra przyczepność na błocie pośniegowym znalazły się w pierwszej trójce.*

postępowa technologia Alpine Sense Grip zastosowana w oponach Nokian WR Snowproof zagwarantuje wspaniałą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym oraz bardziej przewidywalne zachowanie i pokaźniejszą stabilność auta. Każda lamela i blok bieżnika tej przyjaznej dla środowiska opony premium pełni określoną funkcję, a w połączeniu ze specjalną mieszanką gumową Alpine Grip gwarantuje bezpieczne i komfortowe prowadzenie i obszerniejszą stabilność i całkowitą kontrolę choćby w nieoczekiwanych sytuacjach.

„Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni np. W celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem stanowią dla kierowców wielkie wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju towaru nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, by działać niczym pasy samochodowe zapewniając maksymalne bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach. Kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem nawet na granicy przyczepności. Opracowana poprzez Nokian Tyres technologia Alpine Sense Grip powoduje, że opony dostosowują się do zmiennych warunków pogodowych ulepszoną przyczepność i obszerniejsza kontrolę nawet w najszczególniej skrajnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa” – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Bezpieczeństwo na śniegu

Każdy blok, lamela i rowek tej innowacyjnej opony o symetrycznej, zadziornej rzeźbie bieżnika zaprojektowane zostały w taki sposób, by oferować pokaźniejsze bezpieczeństwo równocześnie na mokrej nawierzchni autostrad jak i przy silnych górskich śnieżycach. Zaimplementowany także w oponach zimowych z linii Nokian Hakkapeliitta profil bieżnika w zarysie strzały opracowany z myślą o panujących na dalekiej północy arktycznych warunkach rozszerza zdolności samoczyszczące opony dzięki czemu nie zapycha się ona śniegiem i błotem pośniegowym.

Przecinające bloki bieżnika charakterystyczne lamele o nieregularnych krawędziach i zróżnicowanej głębokości tworzą gęstą siatkę gwarantując wspaniałą wzdłużną i poprzeczną przyczepność choćby na głębokim śniegu. Nieelastyczne bloki na barku opony wyposażone zostały w ciężkie lamele, które polepszają trakcję. Taka kompozycja bieżnika powiększa przyczepność na śniegu oraz lepszą kontrolę w trakcie wchodzenia w zakręty.

innowacyjne wypustki Snow Claws umiejscowione pomiędzy blokami bieżnika i na barkach opony pokaźniejszą stabilność na lodzie i śniegu, szczególnie w czasie przyspieszania i hamowania, a specjalne stabilizatory Brake Boosters na klockach bieżnika – jeszcze lepszy kontakt z nawierzchnią zwłaszcza w czasie hamowania.

dokładna kontrola jazdy, nawet na błocie pośniegowym

Nowa Nokian WR Snowproof to istny kameleon wśród opon zimowych. Równocześnie kompozycja opony jak i mieszanka gumowa zastosowana do jej produkcji zostały precyzyjnie opracowane w laboratoriach na całym świecie i kompleksowo przetestowane poprzez wiodących producentów opon zimowych. Proces rozwoju opony obejmował aż cztery lata testów w arktycznych warunkach Laponii przeprowadzonych w należącym do Nokian Tyres ośrodku badawczym „Białe Piekło” położonym w fińskiej miejscowości Ivalo. Poza krainą śniegu i lodu Nokian WR Snowproof przeszły także linię testów na kilku europejskich torach testowych w Hiszpanii i w Niemczech pod kątem zachowania na mokrej i suchej nawierzchni.

wytrzymałość na slushplaning (zjawisko wpadania w poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym) była jedną z cech, na której niezwykle zależało twórcom nowego modelu opony. Jak pokazują badania, błoto pośniegowe to jedno z najniebezpieczniejszych, zjawisk występujących zimą, którego obawia się zdecydowana większość kierowców. Topniejący śnieg i powstająca na powierzchni jezdni tzw. Poduszka wodna, niekiedy w połączeniu z powłoką lodu stanowią poważne wyzwanie choćby dla doświadczonych kierowców. Dzięki szczególnym warunkom na torze testowym w Nokii osiągalne było przeprowadzenie specjalnych testów, które pozwoliły na stworzenie opony minimalizującej ryzyko wystąpienia slushplaningu.

Specjalnie zaprojektowane rowki na całej długości opony przyspieszają likwidowanie błota pośniegowego i wody, w trakcie gdy głębokie podwójne rowki po obu stronach grzbietu bieżnika wydajnie odprowadzają wodę spod kół, by następnie, dzięki systemowi wzajemnie połączonych ze sobą wgłębień, usunąć ją poza powierzchnię opony.

spore polerowane rowki wychodzące na bok opony na dodatek przyspieszają odprowadzanie wody gwarantując pokaźniejsze bezpieczeństwo i pewniejsze prowadzenie w czasie deszczu.

dokładne, pewne prowadzenie

duże wahania pogody spowodowane globalnym ociepleniem sprawiają, że w Europie Środkowej jazdą zimą coraz częściej odbywa się na pokrytej wodą nawierzchni lub gołym asfalcie. Nowoczesna rzeźba i trafna budowa bieżnika powodują, iż opony Nokian WR Snowproof pokaźniejszą stabilność i ulepszoną przyczepność dzięki czemu auto reaguje w sposób prędki i przewidywalny. Pewny, dynamiczny kontakt z nawierzchnią skutkuje lepszą trakcją i pokaźniejszą wytrzymałością niezależnie od warunków pogodowych.

Centralny obszar opony zdominowany jest poprzez potężne, masywne żebro, co przekłada się na świetną sterowność i pokaźniejszą stabilność. Bloki bieżnika z zygzakowatymi lamelami łączą się po obu stronach z żebrem opony tworząc wzór przypominający kształtem rosnące drzewo. Ostre, nieregularne krawędzie otwierają się i zamykają, gdy samochód zwalnia albo przyspiesza zapewniając tym samym ulepszoną przyczepność.

Specjalny system zintegrowanych bloków, w którym każde trzy klocki bieżnika są ze sobą połączone, lepszą przyczepność na śniegu. Na dodatek, dno rowków opony skonstruowane jest w taki sposób, by wspierać staranne i skrupulatne prowadzenie na suchej nawierzchni nawet przy obfitych szybkościach.

komfortowa i organiczna jazda

Oprócz bezpieczeństwa ważnym czynnikiem umożliwiającym kierowcy czerpanie przyjemności z prowadzenia samochodu jest komfort jazdy. Świeże Nokian WR Snowproof to bezpieczne i ciche opony, które całkowitą wygodę na każdej nawierzchni.

zastosowana w Nokian WR Snowproof technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) znacznie ulepsza komfort jazdy. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa, z której zrobiona jest przestrzeń między ścianą boczną, a bieżnikiem absorbuje hałas i redukuje drgania powstające na powierzchni jezdni i opony; dodatkowe ograniczenie hałasu gwarantuje mieszanka gumowa Clinch zastosowana w okolicy stopki opony. W połączeniu ze sobą oba te rozwiązania gwarantują niski poziom hałasu toczenia we wnętrzu pojazdu.

stosowane na terenie Unii Europejskiej etykiety opon upraszczające konsumentom ich porównywanie wskazują jednoznacznie na wyjątkowy charakter Nokian WR Snowproof. Opony te nie tylko zapewniają bezpieczną jazdę w śniegu, ale także wyśmienite sprawdzają się przy deszczu i błocie pośniegowym. Pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni Nokian WR Snowproof znajdują się wśród liderów klasy B natomiast jeśli chodzi o opór toczenia, który przekłada się na zużycie paliwa, należą, w zależności od rozmiaru, do klasy B albo C.

innowacyjna mieszanka gumowa zapewnia większą przyczepność i oszczędność paliwa

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano używaną w oponach Nokian Hakkapeliitta mieszankę gumową opracowaną specjalnie z myślą o panujących zimą na północy trudnych warunkach wzbogaconą o elementy, które powodują, że opona znakomicie sprawdza się jeszcze przy łagodniejszej pogodzie i zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Bezprecedensowa mieszanka gumowa Alpine Grip w całkowicie nowy sposób łączy ze sobą naturalny kauczuk, krzemionkę oraz użyteczne polimery. Ten innowacyjny, dynamiczny związek odpowiada za wyśmienitą przyczepność opony równocześnie na śniegu jak i w deszczu.

Dzięki specjalnemu wzorowi bieżnika i mieszance gumowej o wysokiej zawartości krzemionki Nokian WR Snowproof znamionują się nad wyraz niskim oporem toczenia, co pozwala na większą oszczędność paliwa oraz ograniczenie emisji spalin samochodowych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Znajdujący się w oponie opatentowany wskaźnik Winter Safety Indicator (WSI) ponadto udoskonala bezpieczeństwo wskazując aktualną głębokość bieżnika w milimetrach wraz z symbolem śnieżynki, która znika, gdy przekroczona zostanie granica 4 mm. Gdy to nastąpi producent zaleca zamianę opon na świeże.

Wartość dobrego ciśnienia oraz właściwe położenie opony można odczytać na jej bocznej powierzchni, co także służy poprawie bezpieczeństwa. W polu informacyjnym można oznaczyć właściwe położenie opony podczas jej wymiany, a także prawidłowe ciśnienie. Ze względów poręcznych dodatkowe miejsce asygnowano także na informację o momencie dokręcania śrub koła.

Nokian WR Snowproof – Spokój ducha na zimowych drogach

  • wspaniała przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym
  • Pewne i bardziej przewidywalne prowadzenie
  • Niski opór toczenia zezwalający na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.