Menu

Nokian WR Snowproof 225/45 R18 95 V

Cechy produktu

  • Producent Nokian 
  • Szerokość przekroju 225 
  • Wysokość profilu 45 
  • Średnica osadzenia R18 
  • Indeks nośności 95 
  • Indeks prędkości

Opis

świeże opony Nokian WR Snowproof – spokój ducha na zimowych drogach

świeże Nokian WR Snowproof to potężne i niezawodne opony, które zapewniają bezpieczeństwo w każdych zimowych warunkach. Wytworzone specjalnie z myślą o kierowcach Europy Środkowej całkowitą kontrolę choćby w trakcie gwałtownych opadów śniegu czy nagłych manewrów takich jak zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym jezdni.

Najważniejsze innowacje:

technologia Alpine Sense Grip: wspaniała przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym. Stosowna rzeźba bieżnika pozwala na skuteczne usuwanie śniegu i błota pośniegowego spod opony, podczas, gdy specyficzne lamele genialną wzdłużną i poprzeczną przyczepność choćby na głębokim śniegu. Ponadto, dzięki zastosowaniu mieszanki gumowej Alpine Grip opony rewelacyjnie sprawdzają się zarówno w trudnych zimowych warunkach jak i przy łagodnej pogodzie zachowując swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur.

Snow Claws: genialna przyczepność na śniegu i lodzie. Progresywne wypustki Snow Claws sprawiają, iż opona rewelacyjnie trzyma się nawierzchni w czasie jazdy jednocześnie po puszystym śniegu jak i miękkim terenie zapewniając maksymalną przyczepność w trakcie przyspieszania i hamowania. Zapewniają one także lepsze prowadzenie nad wyraz przy ostrych zakrętach czy zmianie pasa ruchu.

Brake Boosters dla lepszej przyczepności w trakcie hamowania: Znajdujące się na blokach barku opony specjalne stabilizatory powiększają przyczepność w trakcie hamowania na śniegu, a ich ząbkowane krawędzie sprawiają, iż auto lepiej trzyma się drogi też na śniegu.

Specjalnie zaprojektowane rowki opony: Wysoka oporność na zjawisko slushplaningu standardowe zagłębienia na całej długości bieżnika przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody. Podwójne rowki odprowadzają wodę spod kół, by następnie zlikwidować ją z powierzchni opony. Polerowane rowki też przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając większe bezpieczeństwo i upraszczając prowadzenie auta w czasie deszczu.

technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology): pokaźniejszy komfort jazdy dzięki progresywnej mieszance gumowej i nieszablonowej konstrukcji. Specjalna strefa na ścianie bocznej opony odpowiada za redukcję hałasu i absorpcję wibracji przenoszonych z nawierzchni drogi poprzez bieżnik pozwalając ograniczyć poziom hałasu wewnątrz pojazdu.

Nokian WR Snowproof to nowy model opon zimowych klasy premium wykonanych, aby zapewnić kierowcom z Europy Środkowej spokój ducha w czasie zimowych podróży. Nokian WR Snowproof oferują znakomitą przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym dając gwarancję bezpieczeństwa w czasie codziennej jazdy. Dzięki opracowanej poprzez Nokian Tyres postępowej technologii Alpine Sense Grip Nokian WR Snowproof są w stanie sprostać każdym zimowym warunkom. Świeże opony pokaźniejszą stabilność i bardziej przewidywalne zachowanie pojazdu proponując ulepszone prowadzenie jednocześnie na autostradach jak i ruchliwych ulicach miasta oraz malowniczych górskich drogach.

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano innowacyjną mieszankę gumową Alpine Grip, dzięki której opony te świetnie sprawdzają się równocześnie w niełatwych, zimowych warunkach jak i przy łagodniejszej pogodzie zachowując swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Opony charakteryzują się także szczególnie niskim oporem toczenia, co skutkuje ograniczeniem zużycia paliwa, a także zmniejszeniem emisji spalin samochodowych.

Nowy model dostępny jest w pięciu kategoriach prędkości: Q (160km/h), T (190km/h), H (210 km/h), V (240 km/h) i W (270 km/h). Proponuje także duży dobór spośród aż 55 wersji rozmiarowych w przedziale od 14 do 20 cali. Opony WR Snowproof wejdą do sprzedaży jesienią 2019 r. Nokian Tyres oferuje szeroki wachlarz opon zimowych – w tym modne modele Nokian WR D4 i Nokian WR A4 – w aż 150 wersjach wymiarowych dopasowanych do obecnie przystępnych na rynku samochodów.

Opony Nokian WR Snowproof wykonane zostały przez najdalej na północ wysuniętego producenta opon oraz twórcę pierwszej na świecie opony zimowej – markę Nokian Tyres, która aktualnie ponad 100 patentów na rozwiązania posiadające zapewniać pokaźniejsze bezpieczeństwo zimą. Nokian Tyres to także światowy lider w zakresie bezpieczeństwa i stabilnego rozwoju.

Alpine Sense Grip – rewelacyjna przyczepność, przyjemne prowadzenie

Występujące coraz powszechniej na terenie całej Europy nieoczekiwane zmiany pogody wiążą się z częstymi, ulewnymi deszczami, które prowadzą do powstawania błota pośniegowego. Sytuacja na drodze może prędko stać się niebezpieczna, gdy powierzchnia jezdni pokryta jest wodą i błotem, które w okresie zimowym potęguje intensywne posypywanie jezdni solą.

Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Nokian Tyres, niemal 60% kierowców w Europie Środkowej uważa wyspecjalizowane opony zimowe za kluczowe dla bezpieczeństwa w zimowych miesiącach. Dobra przyczepność i pewne prowadzenie zimą to według prawie 70% respondentów najważniejsze atrybuty ogumienia podczas, gdy gwarancja bezpieczeństwa w skrajnych warunkach takich jak śnieg na drodze, a także dobra przyczepność na błocie pośniegowym znalazły się w pierwszej trójce.*

progresywna technika Alpine Sense Grip zastosowana w oponach Nokian WR Snowproof zapewnia genialną przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym oraz bardziej przewidywalne zachowanie, a także pokaźniejszą stabilność auta. Każda lamela i blok bieżnika tej przychylnej dla środowiska opony premium pełni określoną funkcję, a w połączeniu ze specjalną mieszanką gumową Alpine Grip zapewnia bezpieczne i komfortowe prowadzenie i większą stabilność i pełną kontrolę nawet w nieprzewidzianych sytuacjach.

„Wejście w ostry zakręt czy zmiana pasa ruchu na pokrytej błotem pośniegowym nawierzchni np. W celu uniknięcia zderzenia z przebiegającym przez drogę zwierzęciem stanowią dla kierowców obfite wyzwanie. Zgodnie z naszą filozofią rozwoju towaru nowe opony Nokian WR Snowproof zaprojektowane zostały tak, żeby działać niczym pasy samochodowe gwarantując maksymalne bezpieczeństwo w arcytrudnych warunkach. Kierowca zachowuje pełną kontrolę nad pojazdem nawet na granicy przyczepności. Opracowana przez Nokian Tyres technika Alpine Sense Grip sprawia, iż opony dopasowują się do zmiennych warunków pogodowych udoskonaloną przyczepność i pokaźniejsza kontrolę nawet w najistotniej ekstremalnych sytuacjach i to jeszcze zanim aktywowane zostaną elektroniczne systemy bezpieczeństwa” – mówi Marko Rantonen, Product Development Manager w Nokian Tyres.

Bezpieczeństwo na śniegu

Każdy blok, lamela i rowek tej innowacyjnej opony o symetrycznej, zadziornej rzeźbie bieżnika zaprojektowane zostały w taki sposób, by oferować obszerniejsze bezpieczeństwo równocześnie na mokrej nawierzchni autostrad jak i przy silnych górskich śnieżycach. Zaimplementowany także w oponach zimowych z serii Nokian Hakkapeliitta profil bieżnika w zarysie strzały opracowany z myślą o panujących na dalekiej północy arktycznych warunkach zwiększa zdolności samoczyszczące opony dzięki temu nie zapycha się ona śniegiem i błotem pośniegowym.

Przecinające bloki bieżnika charakterystyczne lamele o nieregularnych krawędziach i rozmaitej głębokości tworzą gęstą siatkę gwarantując nadzwyczajną wzdłużną i poprzeczną przyczepność nawet na głębokim śniegu. Niesprężyste bloki na barku opony wyekwipowane zostały w ciężkie lamele, które polepszają trakcję. Taka konstrukcja bieżnika zwiększa przyczepność na śniegu i ulepszoną kontrolę w trakcie wchodzenia w zakręty.

postępowe wypustki Snow Claws umiejscowione pomiędzy blokami bieżnika i na barkach opony pokaźniejszą stabilność na lodzie i śniegu, istotnie w czasie przyspieszania i hamowania, a specjalne stabilizatory Brake Boosters na klockach bieżnika – jeszcze lepszy kontakt z nawierzchnią zwłaszcza w czasie hamowania.

skrupulatna kontrola jazdy, choćby na błocie pośniegowym

Nowa Nokian WR Snowproof to istny kameleon wśród opon zimowych. Zarówno budowa opony jak i mieszanka gumowa zaimplementowana do jej produkcji zostały starannie opracowane w laboratoriach na całym świecie i kompleksowo przetestowane przez wiodących producentów opon zimowych. Proces rozwoju opony obejmował aż cztery lata testów w arktycznych warunkach Laponii przeprowadzonych w należącym do Nokian Tyres ośrodku badawczym „Białe Piekło” położonym w fińskiej miejscowości Ivalo. Poza krainą śniegu i lodu Nokian WR Snowproof przeszły także linię testów na kilku europejskich torach testowych w Hiszpanii i w Niemczech pod kątem zachowania na mokrej, a także suchej nawierzchni.

niepodatność na slushplaning (zjawisko wpadania w poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym) była jedną z cech, na której niezwykle zależało twórcom nowego modelu opony. Jak pokazują badania, błoto pośniegowe to jedno z najniebezpieczniejszych, zjawisk występujących zimą, którego obawia się zdecydowana większość kierowców. Topniejący śnieg i powstająca na powierzchni jezdni tzw. Poduszka wodna, niekiedy w połączeniu z powłoką lodu stanowią poważne wyzwanie choćby dla doświadczonych kierowców. Dzięki szczególnym warunkom na torze testowym w Nokii osiągalne było przeprowadzenie specjalnych testów, które pozwoliły na stworzenie opony minimalizującej ryzyko wystąpienia slushplaningu.

Specjalnie zaprojektowane rowki na całej długości opony przyspieszają eliminowanie błota pośniegowego i wody, w trakcie gdy głębokie podwójne rowki po obu stronach grzbietu bieżnika sprawnie odprowadzają wodę spod kół, aby następnie, dzięki systemowi wzajemnie połączonych ze sobą wgłębień, zlikwidować ją poza powierzchnię opony.

wielkie polerowane rowki wychodzące na bok opony na dodatek przyspieszają odprowadzanie wody zapewniając obszerniejsze bezpieczeństwo i pewniejsze prowadzenie w czasie deszczu.

precyzyjne, pewne prowadzenie

szerokie wahania pogody spowodowane globalnym ociepleniem sprawiają, że w Europie Środkowej jazdą zimą coraz częściej odbywa się na pokrytej wodą nawierzchni lub gołym asfalcie. Postępowa rzeźba i słuszna budowa bieżnika powodują, że opony Nokian WR Snowproof obszerniejszą stabilność i lepszą przyczepność dzięki czemu auto reaguje w sposób szybki i przewidywalny. Pewny, dynamiczny kontakt z nawierzchnią skutkuje ulepszoną trakcją i większą wytrzymałością niezależnie od warunków pogodowych.

Centralny obszar opony zdominowany jest przez konkretne, masywne żebro, co przekłada się na wspaniałą sterowność i większą stabilność. Bloki bieżnika z zygzakowatymi lamelami łączą się po obu stronach z żebrem opony tworząc wzór przypominający kształtem rosnące drzewo. Ostre, nieregularne krawędzie otwierają się i zamykają, gdy samochód zwalnia lub przyspiesza gwarantując tym samym ulepszoną przyczepność.

Specjalny system zintegrowanych bloków, w którym każde trzy klocki bieżnika są ze sobą połączone, lepszą przyczepność na śniegu. Ponadto, dno rowków opony skonstruowane jest w taki sposób, żeby wspierać precyzyjne i dokładne prowadzenie na suchej nawierzchni choćby przy znacznych prędkościach.

komfortowa i organiczna jazda

Oprócz bezpieczeństwa ważnym czynnikiem umożliwiającym kierowcy czerpanie przyjemności z prowadzenia samochodu jest komfort jazdy. Świeże Nokian WR Snowproof to bezpieczne i ciche opony, które pełną wygodę na każdej nawierzchni.

zastosowana w Nokian WR Snowproof technologia cichej ściany bocznej (Silent Sidewall Technology) wyraźnie ulepsza komfort jazdy. Specjalnie opracowana mieszanka gumowa, z której zrobiona jest przestrzeń między ścianą boczną, a bieżnikiem absorbuje hałas i redukuje drgania powstające na powierzchni jezdni i opony; dodatkowe ograniczenie hałasu gwarantuje mieszanka gumowa Clinch zastosowana w okolicy stopki opony. W połączeniu ze sobą oba te rozwiązania gwarantują niski poziom hałasu toczenia wewnątrz pojazdu.

używane na terenie Unii Europejskiej etykiety opon ułatwiające konsumentom ich porównywanie wskazują jednoznacznie na nieszablonowy charakter Nokian WR Snowproof. Opony te nie tylko zapewniają bezpieczną jazdę w śniegu, lecz także rewelacyjne sprawdzają się przy deszczu i błocie pośniegowym. Pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni Nokian WR Snowproof znajdują się wśród liderów klasy B natomiast jeśli chodzi o opór toczenia, który przekłada się na zużycie paliwa, należą, w zależności od wymiaru, do klasy B albo C.

innowacyjna mieszanka gumowa zapewnia obszerniejszą przyczepność i oszczędność paliwa

Do produkcji Nokian WR Snowproof wykorzystano użytkowaną w oponach Nokian Hakkapeliitta mieszankę gumową opracowaną specjalnie z myślą o panujących zimą na północy skomplikowanych warunkach wzbogaconą o składniki, które powodują, że opona doskonale sprawdza się jeszcze przy łagodniejszej pogodzie i zachowuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur. Bezprecedensowa mieszanka gumowa Alpine Grip w w całości nowy sposób łączy ze sobą naturalny kauczuk, krzemionkę, a także ergonomiczne polimery. Ten progresywny, dynamiczny związek odpowiada za genialną przyczepność opony zarówno na śniegu jak i w deszczu.

Dzięki specjalnemu wzorowi bieżnika i mieszance gumowej o wysokiej zawartości krzemionki Nokian WR Snowproof znamionują się niezwykle niskim oporem toczenia, co umożliwia pokaźniejszą oszczędność paliwa, a także ograniczenie emisji spalin samochodowych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Znajdujący się w oponie zastrzeżony wskaźnik Winter Safety Indicator (WSI) dodatkowo ulepsza bezpieczeństwo wskazując aktualną głębokość bieżnika w milimetrach wraz z symbolem śnieżynki, która znika, gdy przekroczona zostanie granica 4 mm. Gdy to nastąpi firma zaleca wymianę opon na świeże.

Wartość prawidłowego ciśnienia i właściwe położenie opony można odczytać na jej bocznej powierzchni, co także służy poprawie bezpieczeństwa. W polu informacyjnym można oznaczyć właściwe położenie opony podczas jej podmiany oraz korzystne ciśnienie. Ze względów poręcznych uzupełniające miejsce dedykowano także na informację o momencie dokręcania śrub koła.

Nokian WR Snowproof – Spokój ducha na zimowych drogach

  • doskonała przyczepność na śniegu, deszczu i błocie pośniegowym
  • Pewne i bardziej przewidywalne prowadzenie
  • Niski opór toczenia pozwalający na zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji gazów cieplarnianych

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.