Moje konto  ▾

Lingea Lexicon 5. Ekonomiczny słownik angielsko-polski, polsko-angielski

Producent Lingea WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Księgarnia Warszawa.pl

★★★★☆
266 opinii

Lingea Lexicon 5. Ekonomiczny słownik angielsko-polski, polsko-angielski

Lingea Lexicon 5. Ekonomiczny słownik angielsko-polski, polsko-angielski

Dostępność sprawdź w sklepie →

188,15

Przejdź do sklepu ▸ Księgarnia Warszawa.pl

Informacje o produkcie

ProducentLingea

Lexicon 5 oferuje użytkownikowi możliwość wybrania pomiędzy "klasyczną" aplikacją dla Windows oraz w pełni graficzną aplikacją, którą można używać pod następującymi systemami operacyjnymi: Windows (Windows XP i nowsze), Linux i Mac OS X.

Do dyspozycji jest też wariant, który można włączyć do firmowego Intranetu. Lexicon 5 Wielki słownik pojmowany jest jako uniwersalny słownik, jednak jego obecny zakres wyraźnie zagłębia się w dziedzinę terminologii fachowej.

Można w nim odnaleźć m.in. fachowe połączenia wyrazowe z takich dziedzin, jak: ekonomia, prawo, chemia, biologia, medycyna oraz technika. Oprogramowanie Lexicon dodatkowo wyświetla odsyłacze do słów powiązanych z hasłem głównym, na przykład: synonimy, antonimy, przedrostki, czasowniki złożone czy wyrazy pochodne.

Pozwala to na poszerzenie słownictwa i znalezienie najbardziej odpowiedniego tłumaczenia. Zawartość wielkiego słownika jest dodatkowo uzupełniona o przegląd najbardziej pospolitych angielskich skrótów łącznie z ich rozkładem na pojedyncze słowa.

Do słownika został też włączony angielski słownik jednojęzyczny WordNet umożliwiający wyszukiwanie w słownictwie za pomocą grup synonimicznych i na podstawie nadrzędności i podrzędności znaczeniowej słów bez względu na ich pozycję w alfabecie.

Do odnalezienia zwrotów synonimicznych według pojedynczych znaczeń posłużyć może użytkownikowi słownik synonimów Roget`s Thesaurus zawierający około tysiąca dziedzin tematycznych. Słownik daje możliwość nauki słownictwa oraz poprawnej wymowy za pomocą funkcji: "nauka", a także daje możliwość wprowadzania własnych haseł i zakresów tematycznych.

Wielki słownik, to ogólny słownik dla wszystkich, którzy pracują z językiem obcym na wyższym poziomie.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.