Menu

Pakiet Wiedźmin Okładka Filmowa - Andrzej Sapkowski (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375781878 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Andrzej Sapkowski 
  • Wydawnictwo SuperNowa 
  • Rok wydania 2019 

Opis

pokazujemy zestaw 8 tytułów sagi Wiedźmin Sapkowskiego. Tom 1 w okładce filmowej. 1. Sezon Burz (okładka filmowa):Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. Sezon burz nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi.

„Nigdy nie mów nigdy!” W powieści pojawiają się osoby znakomicie czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, lecz na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek.

Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść rozpoczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe popularne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral.

A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury. To w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja.

Jak pisze Autor: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy...2. Ostatnie życzenie:Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, lecz włosy miał zupełnie białe.

Kiedy ściągnął płaszcz, okazało się, iż na pasie za plecami ma miecz. Białowłosego przywiodło do miasta królewskie orędzie: trzy tysiące orenów nagrody za odczarowanie nękającej mieszkańców Wyzimy strzygi.

Takie czasy nastały. Dawniej po lasach jeno wilki wyły, teraz namnożyło się przeróżnego paskudztwa – gdzie spojrzysz, tam upiory, bazyliszki, diaboły, żywiołaki, wiły i utopce plugawe. A i niebacznie uwolniony z amfory dżinn, potrafiący zamienić życie spokojnego miasta w koszmar, się trafi.

Tu nie wystarczą zwykłe czary ani osinowe kołki. Tu trzeba zawodowca. Wiedźmina. Mistrza magii i miecza. Tajemną sztuką wyuczonego, aby strzec na świecie moralnej i biologicznej równowagi.3. Miecz przeznaczenia:Wiedźmiński kodeks stawia tę sprawę w sposób jednoznaczny: wiedźminowi smoka zabijać się nie godzi.To gatunek zagrożony wymarciem.

lecz w powszechnej opinii to gad najbardziej wredny. Na oszluzgi, widłogony i latawce kodeks polować przyzwala. Lecz na smoki – nie. Wiedźmin Geralt przyłącza się jednak do zorganizowanej przez króla Niedamira wyprawy na smoka, który skrył się w jaskiniach Gór Pustulskich.

Na swojej drodze spotyka trubadura Jaskra i – jakżeby inaczej – czarodziejkę Yennefer. Wśród zaproszonych poprzez króla co popularniejszych smokobójców jest Eyck z Denesle, rycerz bez skazy i zmazy, Rębacze z Cinfrid i szóstka krasnoludów pod komendą Yarpena Zigrina.

Motywacje są zróżnicowane, ale cel jeden. Smok nie ma szans.4. Krew Elfów:Tako rzecze Ithlin

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.