Menu

Achmatowa czyli Rosja. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 8362610751 
  • Wydawnictwo Biblioteka Więzi 

Opis


Anna Achmatowa - czarny łabędź, kobieta zagadkowa powierzchownością i zachowaniem, poetka autonomiczna w swej twórczości i wyborach, choć doświadczająca najciemniejszych stron życia w XX-wiecznej Rosji. Kto może opisać życie poety lepiej niżeli inny poeta?
O autorce książki Achmatowa, czyli Rosja Piotr Matywiecki powiedział: „Anna Piwkowska jest mistrzynią poetyckiej anegdoty. Potrafi z materii codziennego życia wykroić jakieś jedno, ledwo zauważalne zdarzenie, jakąś obserwację czegoś dziejącego się na uboczu spojrzeń - i w tak obramowanej chwili lirycznej zawrzeć wszystko, co najważniejsze”. Tę niezwykłą umiejętność uchwycenia szczegółu i oddania emocji odszukamy też w eseju o Annie Achmatowej. Dzięki temu książka Achmatowa, czyli Rosja jest nie tylko zapisem faktów z życia obszernej poetki, ale także impresją prowadzącą do głębi rosyjskiej duszy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.