Menu

Berlińska depresja - Anda Rottenberg (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365853578 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Rottenberg Anda 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Krytyki Politycznej 
  • Ilość stron 256 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Ta książka to zapis rocznego pobytu autorki w Berlinie. Wnikliwe notatki z lektur, intymne wspomnienia o rodzinie i przyjaciołach, szczere komentarze na temat wystaw i sztuki. Lecz i zatroskane spojrzenie w Polskę, udział w protestach ulicznych jak i zaangażowanie w ochronę przyrody – od bluszczu na sąsiedniej kamienicy po Puszczę Białowieską.

Anda Rottenberg w notatkach jawi się jako przenikliwa obserwatorka i energiczna uczestniczka życia społeczno- politycznego, a także jako wrażliwa odbiorczyni dzieł sztuki i literatury. Z mieszkania w berlińskiej dzielnicy Wannsee wspomina przeszłość i analizuje teraźniejszość.

(…) uczestniczę w najróżniejszych naukowych seminariach, zabieram głos w dyskusjach i biesiaduję. A także chodzę na koncerty i spotkania z niebanalnymi ludźmi, wypożyczam i czytam książki, coś piszę, coś publikuję i obiecuję, iż znów coś napiszę albo coś wygłoszę, albo zrobię jakąś wystawę.

Z zewnątrz wygląda to tak, jakbym żyła w realnej rzeczywistości, a nie w jakimś wirtualnym balonie. Ale subiektywnie raczej płynę nad ziemią, jak jedna z moich ulubionych bohaterek ostatniej książki Olgi Tokarczuk, która już nie jest żywa, choć jeszcze nie umarła.

fragment książki

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.