Menu

Cięcie (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380972254 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Hibo Wardere 
  • Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
  • Ilość stron 280 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Poruszająca historia obrzezanej kobiety.
Wyobraź sobie, iż masz sześć lat. Matka budzi cię wewnątrz nocy, myje i ubiera w zniszczone ubranie, a potem prowadzi cię do złowróżbnie wyglądającego namiotu na końcu ogrodu. Tam zostajesz unieruchomiona siłą przez dorosłe kobiety i w okrutny sposób okaleczona. A wszystko to na polecenie twojej rodzicielki.
Hibo Wardere w dzieciństwie padła ofiarą obrzezania, zabiegu tak brutalnego, że w jego następstwie o niewiele nie straciła życia.
W wieku osiemnastu lat, po wybuchu wojny domowej w Somalii, przeniosła się do Londynu. Tam momentalnie się zorientowała, iż to, co ją spotkało w ojczyźnie, na Zachodzie wcale nie jest czymś normalnym. To właśnie wtedy postanowiła poświęcić się walce ze zwyczajem okaleczania damskich narządów płciowych. Zajmując się wychowywaniem dzieci i każdego dnia zmagając się ze straszliwymi konsekwencjami obrzezania, starała się dowiedzieć jak najwięcej o korzeniach tej okrutnej tradycji. Aktualnie Hibo pracuje w Londynie i pomaga dziewczętom, którym grozi wywiezienie poprzez rodziców za granicę w celu obrzezania.
Poruszająca, boleśnie szczera opowieść Hibo jest historią jej niezwykłego życia,jeszcze przyczynkiem umożliwiającym udoskonalone zrozumienie tej średniowiecznej praktyki, która miewa się zdumiewająco dobrze w XXI wieku w kraju oddalonym o tysiące kilometrów od Somalii. Przypadki FGM w dużej Brytanii zbyt długo trzymano w tajemnicy. Dzisiaj przyszła pora, aby to zmienić.
Ta inspirująca historia pokazuje starcie dwóch kultur w łonie współczesnego społeczeństwa. Teraz okaleczanie damskich narządów płciowych to już bardzo brytyjski problem.
Wychowana w Somalii Hibo Wardere jako osiemnastolatka przeniosła się do Londynu, gdzie aktualnie zajmuje się prowadzeniem akcji edukacyjnych i pracuje jako koordynatorka rządowego programu walki z okaleczaniem żeńskich narządów płciowych. Mieszka z mężem i piątką dzieci we wschodnim Londynie.

ISBN: 9788380972254
Kod paskowy: 9788380972254
Autorzy: Wardere Hibo
Kod wydawcy: 31155
ilość stron: 278
Format: 13.0x20.0cm
Głębokość (mm): 18
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.