Menu

Curriculum vitae. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach! (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788372723055 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Jan Marcin Szancer 
  • Wydawnictwo G&P 
  • Ilość stron 258 
  • Rok wydania 2015 

Opis

...Ty będziesz robił ilustracje
- powiedział mi Ksawery Dunikowski.
nad wyraz się obraziłem...

Chciał być malarzem, tworzyć monumentalne dzieła, został najwybitniejszym ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży. Dla grafików, ilustratorów to absolutny ideał, mag. Czarodziej wyobraźni, ambasador wyobraźni, to tylko nieliczne z imion opisujących magiczną moc jego twórczości, dzięki której bez reszty zawładnął i ukształtował wyobraźnię wielu pokoleń Polaków. Trudno znaleźć czytelników, których nie uwiódł delikatnymi, subtelnymi twarzami ludzi o efektownych oczach, smukłych sylwetkach, bajkowym mikrokosmosem pełnym chrząszczy, biedronek, koników polnych, motyli i krasnoludków. Trudno znaleźć kogoś, kogo nie wprawił w podziw owocami współpracy z Janem Brzechwą, Julianem Tuwimem i innymi wybitnymi pisarzami. Lokomotywa, Pan Kleks, Baśnie Andersena, Pinokio to tylko nieliczne z niezapomnianych, nadzwyczajnych dzieł szerokiego mistrza ilustracji.
Wznowiona po ponad 40 latach autobiograficzna książka przypomina niezwykłego artystę, człowieka dużej pasji i wrażliwości.
Lekko, bez zbędnego nadęcia, językiem nieprzeciętnego gawędziarza wprowadza nas autor w swoje bogate, aktywne życie, poprzez świat dzieciństwa i młodości prezentując swoje fascynacje oraz rozterki życiowe i artystyczne z tego okresu życia.
Muzą Jana Marcina Szancera była ukochana żona Zofia z domu Sykulska. To ona zainspirowała go do napisania tej bardzo niebanalnej książki.Autorzy: Jan Marcin Szancer
EAN: 9788372723055
Format: 16,5x23,5 cm
ilość stron: 258
ISBN: 9788372723055
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: G&P Oficyna Wydawnicza

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.