Menu

Dziennik 1934 (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378395317 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Nin Anais 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 560 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Drugi tom dziennika podejmuje opowieść tuż po przybyciu Anais Nin do Nowego Jorku. Podobnie jak pierwszy, stanowi całość samą w sobie, ograniczoną wydarzeniami, które wywołują ważne zmiany równocześnie w życiu pisarki, jak i w jej rozwoju duchowym.
Dziennik niegdyś traktowałam jak chorobę. Dzisiaj nie piszę go z tych samych powodów. Dawniej prowadziłam zapiski, bo czułam się samotna albo dlatego że nie umiałam porozumiewać się z innymi. Takie porozumienie było mi niezbędne. Teraz piszę nie dla pocieszenia, lecz dla przyjemności opisywania bliźnich, z obfitości doznań.
Anais Nin
poprzez całe pokolenie świat literacki po obu stronach Atlantyku żył pogłoskami o niezwykłym dzienniku. Szczęśliwcy, którzy mieli okazję wcześniej zapoznać się z rękopisem, wyrażali się o nim w zapierających dech w piersi superlatywach, umieszczając go pośród największych objawień literackich. Pokaźna część dziennika ukazała się wreszcie drukiem, potwierdzając najpochlebniejsze o nim opinie.
Karl Shapiro
To literatura i? jak mówią niektórzy? dzieło życia Anais Nin.
?Gazeta Wyborcza?
Anais Nin (1913? 1977)? amerykańska pisarka. W latach 20. I 30. Uczestniczyła w życiu artystycznej bohemy Paryża. Słynna jest historia trójkąta miłosnego między Anais i poznanymi w 1931 roku w Paryżu Henrym Millerem i jego żoną June.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.