Menu

Dziennik 2003-2004 - Krystyna Janda (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380972377 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Krystyna Janda 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 680 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Kolejny tom pełnego wydania dzienników Krystyny Jandy! Wrażliwa, serdeczna, piekielnie dowcipna i z wielkim dystansem, z zasady do samej siebie. W kolejnym tomie swych zapisków Krystyna Janda dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami, troskami i anegdotami z życia.

Jest uśmiech, codzienność, teatralna cisza, zwątpienie i miłość. Im jesteśmy starsi, tym bardziej chwile samotności są nam niezbędne. Pisanie tego dziennika to także moje chwile samotności. Krystyna Janda „Dziennik" Krystyny Jandy to ewenement na skalę światową.

Nikt ze współczesnych artystów nie prowadził tak systematycznie zapisków. Jest w nich „cała Janda". Leszek Bugajski Tym, co najbardziej intryguje i najwięcej daje ten „Dziennik", jest stosunek autorki do samej siebie.

Nieczęsty w Polsce – trochę gombrowiczowski czy allenowski – typ egoizmu. Miłość własna, która jest cnotą, bo prowadzi do rozdawania, oddawania siebie. Tadeusza Sobolewski Krystyna Janda – aktorka teatralna i filmowa, reżyserka, pisarka i piosenkarka.

Ma na koncie ponad sześćdziesiąt ról teatralnych i ponad pięćdziesiąt filmowych. Wielokrotnie nagradzana w kraju i na świecie. Szanowana za aktorkę stulecia polskiego kina i Człowieka Wolności w kategorii „Kultura" z okazji 25-lecia przemian ustrojowych.

W 2004 roku stworzyła fundację, a w jej ramach dwa teatry: Teatr Polonia i Och-Teatr, które prowadzi do dziś.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.