Menu

Dziennik z kampanji rosyjskiej Krasickiego Augusta- bezpłatny odbiór zamówień w Krakowie (płatność gotówką lub kartą). (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788362142248 
  • Oprawa twarda 
  • Autor August Krasicki 
  • Wydawnictwo Krasicki Ignacy Stanisław 
  • Ilość stron 482 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Przed Państwem książka jedyna w swoim rodzaju! \"Dziennik...\" to żywa, wręcz namacalna podróż po historii Polski z lat 1914-1916. Podróż w doborowym towarzystwie bo u boku Augusta Krasickiego, porucznika w sztabie komendy polskich Legionów!

Publikacja to doskonalej jakości reprint dzieła wydanego po raz pierwszy w Krakowie w 1935 roku. Książka - w twardej oprawie - zostało bogato zilustrowana, uzupełniona przedmową, a także wielkim postscriptum.

Jednak jej wartość stanowi treść czyli opis - dzień po dniu! - walki Drugiej Brygady Legionowej podczas tzw. Kampanii rosyjskiej. Ich autor, August Krasicki, był prawnukiem Ksawerego Krasickiego (adiunkta Kościuszki!), a także wnukiem Edmunda (powstańca listopadowego).

Kontynuując rodzinną tradycję wstąpił do Legionów Piłsudskiego. Swoje wrażenia z walk zapisywał w dzienniku, którego pierwszy i drugi tom możecie Państwo nabyć w sklep-niezalezna.pl. Publikacja pozwala wczuć się w prozę życia na froncie, poznać ludzi, którzy trwale zapisali się w polskiej historii walki o odzyskanie niepodległości.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.