Menu

Dziennik życia wewnętrznego (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380434745 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Weronika Giuliani 
  • Wydawnictwo
  • Ilość stron 304 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Gdy Pius IX po raz pierwszy czytał Dziennik św. Weroniki Giuliani, zawołał: „Ależ to nie święta, to niezwykła święta!”. Po raz pierwszy prezentowany polskiemu Czytelnikowi dobór z dziennika XVII-wiecznej mistyczki i stygmatyczki dokonany przez kandydata na ołtarze o.

Leona Veutheya, pozwala zapoznać się z najpiękniejszymi fragmentami tego niezwykłego dzieła. Dziennik spisany własnoręcznie przez św. Weronikę w 42 grubych tomach, poprzez prawie dwa wieki pozostawał ukryty w klasztornym archiwum w klasztorze Citta di Castello.

Św. Weronika Giuliani – żyjąca na przełomie XVII i XVIII wieku zakonnica i stygmatyczka – była tytanem świętości przez swą wierność i gotowość do ponoszenia wszelkich ofiar i przez otrzymane łaski (wizje, ekstazy, stygmaty.

Powołanie do świętości przeżywała jako umiłowanie Ukrzyżowanego, którego postawiła w centrum swego życia i któremu była w pełni posłuszna. To poddanie się oczyszczającej mocy Chrystusa doprowadziło Świętą do głębszego doświadczenia bliskości Boga.

Pomimo ataków szatana i jego nieustępliwości dusza Weroniki stała się twierdzą, w której mieszkał Bóg. Jej codzienne doświadczenie cierpienia w postaci stygmatów stało się symbolem zjednoczenia z Ukrzyżowanym i przyczyniło się do podjęcia poprzez nią posługi mezany – pośredniczki pomiędzy Bogiem a grzesznikami.

Otrzymała w swym życiu mnóstwo łask, którym zawsze towarzyszyło błogosławieństwo nie tylko dla niej,w dodatku dla jej spowiednika, klasztoru i dla całego świata. To niezwykłe świadectwo wiary jest dla nas dowodem na to, że Bóg obdarowując jedną osobę, równocześnie pochyla się nad całym światem.

W jej zapiskach osobistych doświadczeń wpisanych potężnie w duchowość franciszkańską, szczególne miejsce zajmuje teologia serca zranionego i serca miłującego. Jest to nieprzeciętny ani wcześniej, ani później w przeżyciach innych mistyków.

Pomimo upływu trzech wieków, dziennik Świętej pozostaje wciąż aktualny, a przesłanie w nim zawarte jest wspaniałą propozycją dla osób, które we współczesnym świecie poszukują osobistego i głębokiego spotkania z Bogiem.

Lektura jej Dziennika umieszcza nas w sferze chrześcijaństwa odważnego, pełnego heroizmu i głębi, świętości krzyża i miłości gwałtownej i upajającej, miłości nadludzkiej, która dosięga źródła tej jedynej Miłości, która zdolna jest zaspokoić nieskończenie spragnione serce człowieka.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.