Menu

Dzienniki 1934-1944 (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380321038 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Alfred Rosenberg 
  • Wydawnictwo Wielka Litera 
  • Ilość stron 673 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Zaginione tuż po wojnie, odnalezione w 2013 roku w USA dzienniki głównego ideologa III Rzeszy pierwszy raz po polsku!
Alfred Rosenberg był ministrem ds. Okupowanych terytoriów wschodnich w rządzie III Rzeszy. Członek nazistowskiej partii, od samego początku wywierał na nią i na samego Adolfa Hitlera silny wpływ intelektualny. Jego nazwisko związane jest z powstaniem kluczowych składników ideologii Hitlera: teorii rasowej, zagłady Żydów, Lebensraumu, czyli przestrzeni życiowej dla narodu niemieckiego w Europie, i kwestionowania postanowień traktatu wersalskiego. To on organizował także zakrojony na wielką skalę rabunek dzieł sztuki z muzeów w podbitych krajach.
Zawartość Dzienników daje wstrząsające świadectwo jego współodpowiedzialności za stworzenie i funkcjonowanie niemieckiego „przemysłu" zbrodni przeciw ludzkości. Z osobistej narracji Dzienników wyłania się fascynujący obraz funkcjonowania państwa nazistowskiego, aparatu partyjnego, myślenia, a także progresywnania Hitlera i ludzi z jego otoczenia i kulisy rozgrywek pomiędzy nimi. Memoranda, przemówienia i inne kluczowe dokumenty towarzyszące dziennikom, w większości napisane przez samego Rosenberga, choćby silniej niż prywatne zapiski, uwypuklają jego rolę w zbrodniach nazizmu.
Rosenberg został osądzony, skazany na śmierć i stracony w 1946 r. W Norymberdze. Lektura „Dzienników" jest fascynująca nie tylko dla wszelkich zainteresowanych historią nazistowskich Niemiec. Bez zaznajomienia się z tą wstrząsająca lekturą nie sposób do końca zrozumieć genezę i mechanizm funkcjonowania III Rzeszy.

ISBN: 9788380321038
Kod paskowy: 9788380321038
Autorzy: Rosenberg Alfred
Tłumaczenie: Michał Antkowiak
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 32032
Miejscowość: Warszawa
liczba stron: 673
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 15.0x22.8cm
Głębokość (mm): 55
Waga: 0.94
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.