Menu

Dzienniki lodu (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379767571 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Jean McNeil 
  • Wydawnictwo Poznańskie 
  • Ilość stron 464 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Co stracimy, kiedy zniknie cały lód?
Dziesięć lat temu powieściopisarka Jean McNeil dostała stypendium od British Antarctic Survey (Brytyjskie Towarzystwo Badań Antarktycznych), w ramach którego poprzez rok odwiedzała tereny polarne i przyglądała się pracy naukowców badających je. Cztery miesiące spędziła na najszczególniej nieodgadnionym kontynencie – na Antarktydzie. Większość obszaru jest dostępna wyłącznie dla naukowców, jest to jedyny ląd na naszej planecie, który nie należy do żadnego państwa. Dzienniki lodu to opowieść o latach, które McNeill ostatecznie spędziła na obszarach pokrytych lodem, nie tylko na Antarktydzie, lecz także na Grenlandii, Islandii i Spitsbergenie. Zaskakującym punktem kulminacyjnym jej podróży był wyjazd do Kapsztadu w RPA, skąd miała wyruszyć w swoją ostatnią podróż na najmocniej południowy kontynent.
McNeil idzie w ślady takich odkrywców jak Robert Scott i Ernest Shackleton, w swej relacji łącząc narrację podróżniczą, wiedzę naukową i elementy dziennika, które składają się w spójną opowieść o fascynacji lodem. McNeil z zaskoczeniem odkrywa, jak obszerny wpływ na jej życie miało dzieciństwo spędzone w chłodnych, nadmorskich prowincjach Kanady, i jak klimat dzieciństwa określa emocjonalną termodynamikę naszego życia. Dzienniki lodu to porywająca opowieść o związkach pomiędzy przepięknem a grozą, utratą i opuszczeniem, transformacją i triumfem.

Podtytuł: Wspomnienia z Antarktydy
ISBN: 9788379767571
Kod paskowy: 9788379767571
Autorzy: McNeil Jean
Kod wydawcy: 20438
liczba stron: 464
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 14.8x21.1
Głębokość (mm): 26
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.