Menu

Jasna godzina. Dziennik życia i umierania (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788308064030 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Nina Riggs 
  • Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 256 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Jak kochać i cieszyć się każdą chwilą w obliczu nieuniknionego
Fantastyczna autoterapia dla szukających pociechy w niełatwych chwilach
Bestseller New York Timesa
Nina Riggs, młoda mama, żona i poetka, podświadomie wie, że jej kolej w końcu nadejdzie. Pochodzi z silnie obciążonej genetycznie rodziny – jej matka, dziadek, ciotki i kuzynowie umarli na raka. Gdy ma 37 lat, staje twarzą w twarz z nowotworem. Złośliwy rak piersi. Jedna znikoma plamka.
Jasna godzina miała być pamiątką dla synów – 9-letniego Freddy’ego i o dwa lata młodszego Benny’ego – która w przyszłości pozwoli im zrozumieć, jak ogromną miłością ich darzyła. Chłopcy widzą chorobę na swój naiwny sposób, a Nina stara się przygotować ich jak najlepiej na czas, w którym jej zabraknie.
spektakularna, rozbrajająco zabawna i głęboko poruszająca Jasna godzina uczy, jak kochać każdego dnia, choćby kiedy coś idzie nie tak. To książka o spojrzeniu śmierci prosto w twarz oraz bardzo udana próba pogodzenia się z losem. Swoisty balsam dla duszy i forma modlitwy. Nina pisze bez zbędnego patosu, dzieląc się z czytelnikami swoją codziennością. Uczy, jak doceniać proste przyjemności i nie tracić pogody ducha.
Jasna godzina niemal natychmiast po premierze znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa". Książka podbiła serca amerykańskich czytelników, a prawa sprzedano już do kilkunastu krajów. Dziennikarze i recenzenci porównują ją z bestsellerowym Jeszcze jednym oddechem Paula Kalanithiego, opublikowanym poprzez Wydawnictwo Literackie w 2016 roku.
„Nina najistotniej lubiła poranki. ( ) Nie zdziwiło mnie więc, że zmarła tuż przed wschodem słońca, o szóstej rano dwudziestego szóstego lutego", John Duberstein, mąż Niny
„wyśmienita książka i waleczna kobieta", Lucy Kalanithi, żona Paula Kalanithiego
„Poruszające chwytające za serce Jasna godzina to tegoroczny odpowiednik Jeszcze jednego oddechu Kalanithiego", The Washington Post
„Jest dużo książek o umieraniu, ale wyłącznie Riggs, umierająca kobieta, ukazuje jak żyć", New York Times Book Review

Podtytuł: Dziennik życia i umierania
Tytuł oryginału: The Bright Hour. A Memoir of Living and Dying
ISBN: 9788308064030
Kod paskowy: 9788308064030
Autorzy: Riggs Nina
Tłumaczenie: Malina Dorota
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20385
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 368
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 12.5x19.5cm
Głębokość (mm): 31
Waga: 0.378
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.