Menu

Jutro będzie zemsta Dzienniki 1984-2005 - Andrzej Łapicki (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788326825835 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Andrzej Łapicki 
  • Wydawnictwo Agora 
  • Ilość stron 688 
  • Rok wydania 2018 

Opis

PIERWSZE WYDANIE NIEPUBLIKOWANYCH DZIENNIKÓW GWIAZDY POSKIEGO KINA spektakularny i wytworny Łapicki (1924-2012), mogący uchodzić za wzór tzw. Chłopca z profesorskiego domu (jego ojciec był profesorem prawa rzymskiego), za każdym razem czuł się skrępowany gorsetem dobrego wychowania.

W tych zapiskach wreszcie mógł się z niego wyzwolić. Dlatego są w nich kontrowersyjne sądy o kolegach aktorach (Gustaw Holoubek!), są inwektywy pod adresem krytyki, do głosu dochodzi obsesyjna trauma związana z byciem lektorem Polskiej Kroniki Filmowej, na przełomie lat 40.

i 50. Lecz są też motywy pogodne – dowcip ukochanego Aleksandra Fredry, przyjaźń z pisarzem i reżyserem Tadeuszem Konwickim. Łapicki opisuje swoje zachłyśnięcie się polityką, w latach 1989-91, gdy został solidarnościowym posłem, pokonując w wyborach Jerzego Urbana, i swe niezwykłe spotkania z papieżem Janem Pawłem II.

W „Dziennikach" Łapicki gra na scenie, reżyseruje w Telewizji, jest dyrektorem Teatru Polskiego, prezesem Związku Artystów Scen Polskich, mistrzem mów pogrzebowych i podróżnikiem na kilku kontynentach.

Nic tylko czytać.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.