Menu

Lekarz z Lampedusy Opowieść o cierpieniu i nadziei (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379716159 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Bartolo Pietro|Lidia Tilotta 
  • Wydawnictwo Jedność 
  • Ilość stron 168 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Pietro Bartolo jest lekarzem z Lampedusy, który od ponad dwudziestu pięciu lat pomaga migrantom. Jego historia splata się w niezwykły sposób ze wstrząsającymi historiami tych, którzy uciekając od wojen lub głodu, cudem przeżyli straszliwą podróż przez pustynię, a także niewyobrażalne akty przemocy i którzy nierzadko widzieli śmierć swych bliskich, a mimo to nie poddają się, zdecydowani rozpocząć świeże życie w Europie. To historia młodej Jasmin, która rodzi córeczkę, otoczona serdecznością pań z Lampedusy; Hassana, który przez całą drogę dźwiga na plecach sparaliżowanego brata; Fadumy, która musiała opuścić siedmioro dzieci, by zarabiać na ich utrzymanie; Jerusalem, którą przemytnicy ograbili z beztroskiego życia; Kebrat, cudownie wyrwanej ze szponów śmierci lecz są tu także historie tych, którzy na Lampedusę dotarli martwi, przywiezieni w okropnych zielonych workach.
Oddycham z trudem ze zmęczenia. Mdli mnie, czuję ucisk w piersiach. Nie daję już rady. Możesz do woli próbować chronić się w pancerzu, który pozwala ci iść naprzód,niewątpliwie w końcu przyjdzie taki moment, w którym twoja dusza już dłużej nie wytrzyma. Jest prawie jak na wojnie. Wojnie, na którą nie masz żadnego wpływu i w której musisz walczyć z przeważającymi siłami wroga. Wojnie, która każdego dnia przynosi dziesiątki rannych. A ty nie możesz zrobić nic więcej niż tylko trwać w okopach.

Książka Lekarz z Lampedusy to opowieść o tym, iż człowiek ma prawo się bać, ale ma też obowiązek widzieć w drugim człowieka. Dopiero to tak naprawdę czyni nas ludźmi. ( z recenzji, Wojciech Jagielski).


Autorzy: Pietro Bartolo, Lidia Tilotta
EAN: 9788379716159
Format: 14x20,5x1,5 cm
ilość stron: 168
ISBN: 9788379716159
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Jedność

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.