Menu

Listy - Cwietajewa, Rilke, Pasternak - Marina Cwietajewa, Rainer Maria Rilke, Boris Past (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788394474720 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Marina Cwietajewa|Rainer Maria Rilke 
  • Wydawnictwo Evviva Larte / Fundacja Augusta Hr. Cieszkowskieg 
  • Ilość stron 416 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Niezwykła korespondencja trójki pokaźnych europejskich poetów jest zapisem ich pasji życia i poezji, ale też opowieścią o samotności, smutku, wreszcie śmierci. To jeszcze obraz „interesujących czasów", w których przyszło żyć bohaterom książki i które zdeterminowały ich losy - Europa w pół kroku między jedną a drugą wojną, terror stalinowski. Odkupieniem mogła być jedynie poezja. „Rilke nie jest ani zamówieniem naszych czasów, ani ich reprezentantem, – jest ich przeciwwagą. Wojny, rzezie, porozrzucane mięso niezgody – i Rilke. Dzięki Rilkemu nasze czasy zostaną ziemi – odpuszczone" - pisała młoda Cwietajewa.

Książka, obok listów, mieści komentarze pokazujące biograficzne i historyczne okoliczności ich powstania, wprowadzające czytelnika w epokę i wiersze w oryginale i tłumaczeniach.

„W ogóle Cię nie rozumiem: rzucić wiersze. A potem co? Z mostu do rzeki Moskwy? Z wierszami, mój miły przyjacielu, jest jak z miłością: do czasu, aż ona cię nie rzuci " (Cwietajewa do Pasternaka).

„Zawdzięczam Panu podstawowe parametry mojego charakteru, całokształt mojego duchowego życia. Wykonane pozostały przez pana" (Pasternak do Rilkego).

„Mieszkam samotnie, równie samotnie, jak samotne było moje życie, a nawet bardziej: w częstym osobliwym wzmożeniu tego, co nosi nazwę samotności, w odosobnieniu osiągającym najdalszy i najwyższy stopień " (Rilke do Cwietajewej).

ISBN: 9788394474720
Kod paskowy: 9788394474720
Autorzy: Cwietajewa Marina, Rilke Rainer Maria, Pasternak Boris
Tłumaczenie: Chmielewski Jacek
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 44440
ilość stron: 414
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x21.6
Głębokość (mm): 22
Waga: 0.54
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.