Menu

Listy Napoleona i Józefiny - Dostawa zamówienia do jednej ze 170 księgarni Matras za DARMO (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379763016 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Józefina de Beauharnais,Napoleon Bonaparte 
  • Wydawnictwo POZNAŃSKIE 
  • Ilość stron 344 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Mam nadzieję, iż dziś wieczorem na miejscu odbiorę jeden z twoich listów. Znasz, droga Józefino, całą rozkosz, jaką mi ich czytanie przynosi, nie wątpię więc, że je z przyjemnością piszesz

W listach, głównie niedługich, bo pisanych na gorąco, widzimy przemiany uczuć: od płomiennej namiętności młodego generała, jakim był Bonaparte w trakcie kampanii włoskiej, poprzez dojrzałą miłość Pierwszego Konsula, aż do przyjaźni rozwiedzionej pary w okresie późnego cesarstwa. Napoleon nieodmiennie okazywał Józefinie mnóstwo szczerego przywiązania, ich związek pomimo zmiennych kolei losu trwał i to wzajemne przyciąganie jest odczuwalne w ich listach. Dużo w nich przejawów wzajemnej tkliwości, troski o zdrowie, dobre samopoczucie, ale też dzielenia się wrażeniami z pól bitew, podróży, wojskowego obozu, pobytu w pałacach i na europejskich dworach. Ich korespondencję przerwała dopiero abdykacja cesarza, ale do końca swych dni Napoleon z czułością i podziwem wypowiadał się o swojej ukochanej.

Listy Napoleona do Józefiny ukazały się drukiem w 1833 r. I już rok później zostały wydane w Polsce w rewelacyjnym tłumaczeniu Adama Rogalskiego. Ich wzajemna korespondencja dotyczy lat 1796-1813 i stanowi wyjątkowe odzwierciedlenie epoki sentymentalizmu i zapowiedź narodzin romantyzmu.

ISBN: 9788379763016
Kod paskowy: 9788379763016
Autorzy: Bonaparte Napoleon, de Beauharnais Józefina
Kod wydawcy: 20438
Miejscowość: Poznań
ilość stron: 344
Format: 13.8x20.7
Głębokość (mm): 26
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.