Menu

Maria Fiodorowna. Pamiętnik carycy (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788327637734 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor C. W. Gortner 
  • Wydawnictwo HarperCollins 
  • Ilość stron 608 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Maria Fiodorowna urodzona jako Maria Zofia Fryderyka Dagmara Glücksburg, księżniczka Danii, matka ostatniego cara Rosji. Duńska księżniczka była wychowywana w religii luterańskiej. Była zaręczona z carewiczem Mikołajem, który zmarł na gruźlicę.

Po śmierci Maria Zofia Fryderyka Dagmara Glücksburg przeszła na prawosławie i przyjęła imię Maria Fiodorowna. Dziewiętnastoletnia księżniczka, została wydana za rosyjskiego sporego księcia Aleksandra Aleksandrowicza- późniejszego Aleksandra III.

Po śmierci męża w 1894 roku, jej syn, Mikołaj II wstąpił na tron. Matka cara uważała, iż nie dąży on do stworzenia postępowej Rosji. Maria Fiodorowna nigdy nie chciała pogodzić się z rolą cesarzowej wdowy.

Porywająca opowieść o imperium, o intrygach i życiu arystokracji. Historia kobiety, która pokochała Rosję i musiała bezradnie patrzeć na tragiczny koniec starego świata. C. W. Gortner- amerykański pisarz pochodzący z Hiszpanii, autor historycznych powieści.

aktualnie mieszka w Kalifornii. Absolwent New College of California oraz Fashion Institute of Design and Merchandising w San Francisco. Napisał pracę magisterską na temat epoki renesansu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.