Menu

Media i dziennikarstwo Struktury dyskursu i hegemo- bezpłatny odbiór zamówień w Krakowie (płatność gotówką lub kartą). (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380172302 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Karina Stasiuk-Krajewska 
  • Wydawnictwo Elipsa Dom Wydawniczy 
  • Ilość stron 268 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Książka jest próbą ujęcia współczesnego dziennikarstwa i mediów w kontekstach powiązanych z teoretycznie rozumianą kategorią dyskursu (w ujęciu Michela Foucaulta, a także Ernesto Laclau i Chantal Mouffe). U podstaw prezentowanych idei i analiz leży odwołanie się do teorii krytycznej, rozumianej jako teoretyczne założenie, dotyczące nieoczywistości tego, co społeczne, oraz analityczny i metodologiczny postulat docierania do mechanizmów konstytuujących ową nieoczywistość. Książka składa się z trzech części, każda zaś część mieści wprowadzenie z zakresu teorii i metodologii, a także rozdział, stanowiący próbę analizy wybranego zjawiska z obszaru szeroko rozumianych mediów masowych i dziennikarstwa, z użyciem zaprezentowanych wcześniej założeń teoretycznych i metodologicznych. Publikacja jest równocześnie próbą teoretyzowania dziennikarstwa i mediów w kontekście wybranych koncepcji dyskursu, lecz także – co choćby być może istotniejsze – próbą przyjrzenia się owym teoriom dyskursu, a także możliwościom ich aplikacji i operacjonalizacji w kontekście rzeczywistości dziennikarsko-medialnej. Jest więc to zatem książka nie tylko o mediach, dziennikarstwie i kulturze popularnej, ale także o teoretycznie rozumianym dyskursie jako takim, o tym, jak kategorię tę można stosować w analizie zjawisk społecznych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.