Menu

Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324040919 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Michał Rusinek 
  • Wydawnictwo Znak 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Piętnaście lat sekretarzowania takiej osobie? Doprawdy, nie było w tym nic zwyczajnego.

Ona – świeżo upieczona Noblistka, On – magister filologii polskiej. Miał jej pomagać poprzez trzy miesiące, między przyznaniem a wręczeniem nagrody w 1996 roku. Pozostał dłużej. Poetka i jej Pierwszy Sekretarz.

W tej książce spotykamy Wisławę Szymborską, której do tej pory nie znaliśmy.
To portret osoby perfekcyjnej, damy o niezwykłym poczuciu humoru, a zarazem umiejętności mówienia o sprawach najmocniejszych. Portret, który pozwala zbliżyć się do niej i istoty jej poezji.

Ekscentryczna starsza pani. Rozchichotana, czasami frywolna, ceniąca językowe zabawy i „practical jokes". Wolała rozmowy ze zwykłymi ludźmi niż kongresy poetów i dyskusje z intelektualistami.

Depresyjna. Melancholijna. Bezkompromisowa w sądach o sobie i innych. Perfekcjonistka, nie znosząca rozmów o błahostkach i marnowania czasu na spotkania z ludźmi, które nic jej nie dawały oprócz, jak mówiła, pustych kalorii.

Po Noblu powtarzała, że zrobi wszystko, żeby nie stać się osobistością, lecz pozostać osobą. Kiedyś rozpoznał ją taksówkarz i powiedział: „To dla mnie zaszczyt wieźć taką osobliwość". Trochę racji miał: była dość osobliwym przedstawicielem naszego gatunku.

Z takim taktem, delikatnością i wnikliwością mógł o Noblistce napisać wyłącznie jeden Autor.

ISBN: 9788324040919
Kod paskowy: 9788324040919
Autorzy: Rusinek Michał
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 23393
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 320
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x21.0cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.53
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.