Menu

Pamiętniki Lipiński Eryk/iskry. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 8324404317 
  • Wydawnictwo Iskry 

Opis

Słodko-gorzka opowieść jednego z najistotniej znanych karykaturzystów polskich, który był inicjatorem powołania do życia pisma satyrycznego "Szpilki" oraz pomysłodawcą i współzałożycielem Muzeum Karykatury w Warszawie.
Beztroskie lata nastolatka, studia i pierwsze sukcesy opisuje w humorystycznej formie. I choć karierę przerwała II wojna światowa, to nadal postrzegał świat oczami satyryka. Imał się w tym czasie wielu prac, nawet malowania tablic z nowymi nazwami ulic. Powstanie warszawskie zastało go po prawej stronie Wisły i mógł się jedynie przyglądać płonącej Warszawie, martwiąc się o najbliższych. Pracował w dodatku jako sanitariusz w Dulagu w Pruszkowie, gdzie uratował wielu ludzi.
Po wojnie zajął się m.in. Projektowaniem plakatów filmowych, ilustrowaniem książek i pism, "publigrafiką". W Państwowym Wydawnictwie Iskry wydał kilka książek, ale największym powojennym wyzwaniem było stworzenie Muzeum Karykatury, które istnieje do dziś i nosi jego imię.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.