Menu

Podróże nieudacznika Poznawanie świata po swojemu

Cechy produktu

  • ISBN 9788372723130 
  • Wydawnictwo G&P 

Opis

Czas znacznych odkryć i dzielnych podróżników dobiegł końca, a aktualnie coraz dynamiczniej rozwija się turystyka podróżnicza stawiająca wyzwania każdemu z osobna. To nasze jednostkowe predyspozycje i marzenia decydują o tym, że każdy z nas, a więc choćby „nieudacznik", może poznawać świat po swemu. Autor wybrał i opisał ponad 30 zakątków na całym świecie, kierując się różnorodnością przyrodniczą, kulturową oraz swoimi przygodami i wrażeniami. Czytelnik przemieszcza się od ubogiej pustyni do przebogatych lasów tropikalnych, od mroźnej Arktyki po słoneczne antypody. A gdy skończy czytać, bez wątpienia rozpocznie planowanie swej własnej wyprawy w poszukiwaniu tego, co mu nieznane.
Dariusz J. Gwiazdowicz jest profesorem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który prowadził zajęcia dydaktyczne albo realizował tematy badawcze na kilkunastu uniwersytetach albo instytutach badawczych w Europie, lecz także m.in. W Antarktyce, Australii, Iranie, Japonii, Meksyku, Peru, Rosji czy na Spitsbergenie. Dotychczas opublikował ponad 350 prac naukowych i popularnonaukowych w dwudziestu krajach. Jest autorem bądź współautorem kilku książek z zakresu ochrony przyrody, estetyki lasu, kulturowych aspektów łowiectwa, a także akarologii, czyli nauki o roztoczach. „Podróże nieudacznika" to pierwsza książka podróżnicza tego autora, czyli debiut w takiej formie wypowiedzi literackiej.

Podtytuł: Poznawanie świata po swojemu
ISBN: 9788372723130
Kod paskowy: 9788372723130
Autorzy: Gwiazdowicz Dariusz
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 20198
Miejscowość: Poznań
liczba stron: 200
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 53.11.1
Format: 16.5x24.0cm
Głębokość (mm): 10
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.