Menu

Pozdrowienia z Korei Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit

Cechy produktu

  • ISBN 9788324027446 
  • Autor Suki Kim 
  • Wydawnictwo Znak 

Opis

Gdy będziesz wychodziła na zajęcia, załóż marynarkę i spódniczkę. Dżinsy są zabronione! Unikaj biżuterii. Nie wolno ci posiadać zagranicznych magazynów ani książek, chyba że wcześniej zostały zaakceptowane. Uważaj na to, co mówisz. Jeśli ktoś zapyta cię o polityczną sprawę, odpowiedz jedynie: „Nie wiem" i zakończ momentalnie rozmowę. Nie porównuj otaczającej rzeczywistości do tej z twojego rodzinnego kraju – może to zostać renomowane za krytykę. W trakcie wyjazdów zabronione jest rozmawianie i wspólne jedzenie posiłków z miejscowymi.


Mieszkanie w Pjonjgangu jest jak życie w akwarium. Cokolwiek powiesz i cokolwiek zrobisz, zostanie usłyszane i dostrzeżone.

Takie wskazówki otrzymała Suki Kim przed swoim wyjazdem do stolicy Korei Północnej, gdzie uczyła angielskiego dzieci wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych. Żyjąc w absurdalnym i przerażającym świecie komunistycznego terroru miała okazję poznać mentalność młodych Koreańczyków i ich sposób rozumienia świata, odkształcony przez propagandę państwową. Przekonała się, jak wygląda codzienność ludzi mieszkających w kraju, w którym ziścił się najgorszy Orwellowski koszmar.

Pozdrowienia z Korei to osobista historia kobiety, która trafiła w samo serce najokrutniejszego reżimu świata.

Podtytuł: Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit
Tytuł oryginału: Without you there is no us
ISBN: 9788324027446
Kod paskowy: 9788324027446
Autorzy: Kim Suki
Tłumaczenie: Sobolewska Agnieszka
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 23393
Miejscowość: kraków
liczba stron: 336
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.324
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.