Menu

Przeżyłam łagry. Wspomnienia... (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788363243234 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Kazimiera Rafalska 
  • Wydawnictwo Serafin 
  • Ilość stron 400 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Do maleńkiej wiosku na Polesiu przyjechałą do pracy w charakterze nauczycielki. Gdy rozpoczęła się wojna, była matką zaledwie miesięcznego synka, a jej mąż słuzył w polskim wojsku. Kobieta nie wiedziała jeszcze, że za chwilę zostanie wepchnięta w tryby totalitarnego państwa, a później NKWD przygotuje dla niej koszmarny los...Wspomnienia Kazimiery Rafalskiej stanowią ważne świadectwo gehenny Polaków w Rosji Sowieckiej w czasie II wojny światowej i w pierwszych latach po niej.

Gdyby nie stan wojenny w 1981 roku, autorka nie zdecydowałaby się na opisanie swych przeżyć. Na szczeście zrobiła to, i to w sposób nieprzeciętny, bowiem opis jej doświadczeń nieprzeciętnie trafia do czytelnika, wzbudzając jego empatię.

dzięki czemu osoba choćby zupełnie nieznająca historii dowiaduje sie, czym był system stalinowski i z jak błahych powodów mozna było otrzymać wyrok 5., 10. Czy 25. Lat łagru, a kara odbywała się w upodlających, niezwykle ciężkich warunkach...Dr Hubert ChudzioDyrektor Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń,Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.