Menu

Reszta jest monologiem. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788375762648 
  • Autor Adam Hanuszkiewicz 
  • Wydawnictwo Bosz 

Opis

To zapis niekonwencjonalnej rozmowy wybitnego inscenizatora polskiego teatru (legendarnego dyrektora Teatru Narodowego i Teatru Nowego w Warszawie) Adama Hanuszkiewicza z Renatą Dymną teatrologiem i wieloletnim kierownikiem literackim w Jego teatrze i Januszem Bogdanem Roszkowskim tłumaczem literatury szwedzkiej, poetą i prozaikiem. Ta pokaźna dla polskiej kultury wymiana myśli toczy się w sposób nieunikniony wokół zdarzeń teatralnych XX wieku. Nie omija jednak życia społecznego, politycznego i obyczajowego tamtych czasów. Czasów, których Hanuszkiewicz był świadkiem i wnikliwym obserwatorem. Dzięki jego oglądowi świata otrzymujemy panoramiczny obraz rzeczywistości, której doświadczał człowiek kreatywny, o oryginalnych poglądach, niezwykłym poczuciu humoru i dodatkowo wolny artystyczny duch.
Czytanie tej książki teraz pozwoli na mnóstwo refleksji nie tylko miłośnikom teatru, lecz wszystkim, którzy wierzą, iż polska kultura z jej kanoniczną klasyką jest czymś żywym i godnym kontynuowania. Doświadczymy tego równocześnie poprzez lekturę, jak i refleksję płynącą poprzez kogoś, kto był dla polskiej kultury wartością nieprzecenioną.


Autorzy: Adam Hanuszkiewicz
EAN: 9788375762648
Format: 16,5x23,5 cm
ilość stron: 304
ISBN: 9788375762648
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Bosz

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.