Menu

Steve Jobs. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 8365315203 
  • Wydawnictwo Insignis 

Opis

wytworna biografia twórcy marki Apple - Steve\'a Jobsa (jedyna napisana przy jego współpracy) pióra Waltera Isaacsona, autora bestsellerowych biografii Benjamina Franklina i Alberta Einsteina.

Opierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat - a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa - Walter Isaacson napisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP.

W czasach, kiedy Ameryka szuka sposobów, aby utrzymać swoją postępową przebojowość, kiedy społeczeństwa na całym świecie usiłują kreować gospodarki ery cyfrowej, Jobs pozostaje największą ikoną wynalazczości i wyobraźni. Wychodząc z przeświadczenia,najkorzystniejszym sposobem stworzenia czegoś wartościowego w XXI w. Jest zespolenie kreatywności z technologią, założył markę, w której nieskrępowana niczym wyobraźnia skonsolidujeła się z zadziwiającymi osiągnięciami postępowej techniki.

Choć Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Nakłaniał ludzi, których znał, aby wypowiadali się szczerze, i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów powodują, iż w nieupiększonej postaci poznajemy jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli - wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu, a także progresywności produktu.

Gnany przez swoje demony, Jobs potrafił doprowadzać otoczenie do furii i rozpaczy. Lecz jego osobowość i jakość jego produktów były ze sobą powiązane, jednakowo jak komputery i oprogramowanie Apple, w jeden zintegrowany system. Istotnie przemawiająca do wyobraźni historia Jobsa prezentuje, jak ważna w życiu jest pomysłowość, siła charakteru, talenty przywódcze i wierność swoim wartościom.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.