Menu

Strach jest grzechem Listy z niezwykłego życia - Jeśli zamówisz do 14:00, wyślemy tego samego dnia. Darmowa dostawa, już od 99,99 zł. (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380316645 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Fallaci Oriana 
  • Wydawnictwo Świat Książki 
  • Ilość stron 312 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Marzenia, batalie, spore miłości w niewydanych dotąd listach legendarnej dziennikarki.
„Pisanie jest dziwacznym procesem twórczym. Obsesją, wariantym szaleństwa, ale tak właśnie jest".
Korespondencja skategoryzowana w książce Strach jest grzechem stanowi świadectwo życia kobiety, która zaznała takich samych udręk, jak inni. Kobiety rozdartej między pragnieniem niezależności a potrzebą znalezienia oparcia w innych, między przyjemnością, jaką daje pasjonująca praca, a lękiem, iż obowiązki zawodowe pochłoną czas prywatny. Te listy są w dodatku nadzwyczajną lekcją sztuki pisania nawet wtedy, gdy zawierają wyłącznie prośby o książki albo gdy jest w nich mowa o puszkach sardynek.
Oriana Fallaci nienawidziła pisania listów, bo kradły jej cenny czas potrzebny do pracy nad książkami. A jednak nikt bardziej od niej nie związał swego nazwiska z epistolografią. Od czasów dziennikarskiego debiutu prowadziła dynamiczną korespondencję, publiczną i prywatną, z ważnymi politykami, ludźmi kultury, publicystami, od Andreottiego do Nenniego, od Ingrid Bergman do Shirley McLaine, od Henry’ego Kissingera do Fidela Castro. Zawsze list poprzedzały trzy, cztery brudnopisy, niemal zawsze podpisane, ponieważ pragnęła mieć jasne wyobrażenie o tym, co zobaczy jej rozmówca, kiedy otworzy kopertę. Brudnopisy przechowywała, żeby zostawić jakiś ślad podmiany listów. Dzięki nadzwyczaj starannej archiwizacji prywatnych zapisków, spośród setek listów pisanych do przyjaciół i kolegów, rodziny i polityków, wybrano te najistotniej stanowcze, które pozwoliły opowiedzieć życie Fallaci za pośrednictwem jej żywego głosu.
Oriana Fallaci (1929-2006), urodzona we Florencji, „jeden z najmocniej czytanych i kochanych autorów na świecie", jak określił ją rektor Columbia College of Chicago, który przyznał jej doktorat honoris causa w dziedzinie literatury. Przeprowadziła wywiady z wielkimi tego świata i jako korespondentka wojenna śledziła najważniejsze konflikty naszych czasów, od Wietnamu po Bliski Wschód. Jej książki, tłumaczone są na całym świecie. W Polsce ukazały się m.in.: Penelopa na wojnie, Wściekłość i duma, Siła rozumu, Wywiad z samą sobą: Apokalipsa, Wywiad z historią, Wywiad z władzą, Inszallah, Podróż po Ameryce, List do nienarodzonego dziecka.

Podtytuł: Listy z niezwykłego życia
ISBN: 9788380316645
Kod paskowy: 9788380316645
Autorzy: Fallaci Oriana
Tłumaczenie: Ugniewska Joanna
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 21006
ilość stron: 312
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.5x21.5cm
Głębokość (mm): 25
Waga: 0.39
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.