Menu

Szef, który ma czas. Ewolucja zarządzania - dziennik budowy turkusowej firmy - ANDRZEJ JEZNACH (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328334182 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Andrzej Jeznach, Wojciech Eichelberger 
  • Wydawnictwo ONE PRESS / HELION 
  • Ilość stron 224 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Jak naprawdę wygląda zarządzanie bez zarządzania

Turkusowy model kierowania organizacją, o którym mowa w tytule tej książki, to taki, w którym nie ma hierarchii władzy, a miejsce wydawania poleceń zajmuje podejmowanie samodzielnych decyzji. Odbywa się to według następującej zasady: każdy może podjąć każdą decyzję, jeżeli weźmie za nią odpowiedzialność i nikt nie zgłosi stanowczego weta. Sam termin i reguły, zgodnie z którymi działa „turkusowa organizacja”, zaproponował i opisał Frederic Laloux w znanej książce Pracować inaczej. Stała się ona kamieniem, który poruszył lawinę – poprzez świat biznesu przetacza się właśnie turkusowa rewolucja.

Wszystko atrakcyjnie. Nadzwyczajnie, że są organizacje, w których pracownikom daje się tak mnóstwo swobody i zaufania. Niewątpliwie czują się oni dzięki temu bardziej spełnieni. Tylko co z samą firmą? Co z jej wynikami ekonomicznymi? Czy ten model sprawdza się także dla pracodawcy?

Książka, którą czytelnik trzyma w ręku, jest wyjątkowo rzadkim przykładem „dziennika budowy” turkusowej firmy. Andrzej Jeznach dzieli się z czytelnikami swymi doświadczeniami i refleksjami z przebytej drogi. Autor pisze nie tylko o sukcesach, lecz też o rozterkach i wahaniach, których przecież nigdy nie da się uniknąć. Formułuje przy tym mnóstwo cennych myśli, mogących stanowić drogowskaz dla adeptów turkusowego działania.

Andrzej Jacek Blikle

Business Insider Polska o książce: Jak w biznesie uczyć się na błędach? Warto brać przykład z pilotów


Andrzej Jeznach — przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem na rynkach międzynarodowych. Z wykształcenia inżynier mechanik (Politechnika Gdańska), doktorat zrobił w Petersburgu, a nostryfikował w Hamburgu. W 1981 roku wyjechał z Polski. Przez długie lata mieszkał w Hamburgu i w Moskwie. Po okresie pracy dla międzynarodowych korporacji (np. BMW), od ponad 20 lat prowadzi własne przedsiębiorstwa. W roku 1998 w wyniku załamania się rosyjskiego rynku musiał zamknąć kilka swych firm. Silną presję finansową i wielomiesięczną pracę ponad ludzkie siły przypłacił wypaleniem zawodowym i depresją. Przy udziale psychologów, ale także w wyniku ciężkiej pracy własnej, udało mu się stanąć na nogi i rozpocząć nowe życie, jako zupełnie inna osoba. Dziś znów jest człowiekiem sukcesu, ale pełnego: osiągniętego także w rozmiarze ludzkim, nie tylko zawodowym.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.