Menu

Sztuka powieści Wywiady z pisarzami z The Paris Review. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 8364887475 
  • Wydawnictwo Książkowe Klimaty 

Opis

To właśnie w rozmowie z "The Paris Review" Michel Houellebecq ujawnił, że popiera prostytucję, William Faulkner zalecił czytelnikom, którzy przeczytali jego powieści po trzy razy i nic nie zrozumieli przeczytanie ich po raz czwarty, a Ernest Hemingway przyznał, że czasami pisze lepiej niżeli potrafi.

"Sztuka powieści" pozwala spojrzeć przez ramię najwybitniejszym pisarzom ostatniego pięćdziesięciolecia; jest równocześnie historią literatury współczesnej w pigułce i erudycyjnym, wielogłosowym wykładem o tym, czym są pisarstwo i życie.

Wszystkie rozmowy ukazały się pierwotnie w jednym z najbardziej znanych magazynów literackich świata, ukazującym się po angielsku w Paryżu od ponad 60 lat. The New York Times nazwał tę książkę najmocniej niezwykłym i wyczerpującym zbiorem wywiadów, jaki istnieje, zaś Times Literary Supplement of London dodawał: ta książka zaintryguje i zniewoli każdego poważnego czytelnika i pisarza. Może choćby zainspirować.

W tomie II ukażą się rozmowy z pisarkami.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.