Menu

Tam gdzie ptak śpiewa najlepiej. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach! (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365601063 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Alejandro Jodorovsky 
  • Wydawnictwo Illuminatio 
  • Ilość stron 368 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Opus magnum Alejandro Jodorowsky'ego - reżysera, duchowego guru, autora książek, innowatora oraz żywej legendy literatury latynoamerykańskiej.
Alejandro Jodrowsky to znany na całym świecie wszechstronny chilijski reżyser, pisarz i mistyk, który od ponad ośmiu dekad przeciera nowe szlaki w wielu dziedzinach sztuki. Jego wizjonerskie filmy zdobyły zachwyt m.in. Johna Lennona, Mariny Abramovic i Kanye Westa, a jego powieści w Ameryce Łacińskiej posiadają status równy książkom Gabriela GarciiMárqueza.
"Tam, gdzie ptak śpiewa najlepiej" to świetna autobiograficzna powieść opowiadająca o losach rodziny autora, która wyemigrowała z Ukrainy do Chile na przełomie XIX i XX wieku. Na kartach tej książki rodzinna historia zmienia się w heroiczną legendę pełną symbolicznych odniesień.
Kazirodczy pszczelarze ukrywający swoje występki, car pozorujący własną śmierć, pobożny dziadek, a także transpłciowa balerina trzymająca w niewoli mężczyznę to tylko niektóre z postaci w tej kalejdoskopowej i olśniewającej powieści.
Groteskowa saga rodzinna pióra mistrza surrealizmu
\_\_
Alejandro Jodorowsky urodził się w chilijskim mieście Tocopilla w 1929 roku. Jest tarocistą, terapeutą, pisarzem, aktorem, reżyserem teatralnym i reżyserem kultowych filmów (Kret, Święta góra, Święta krew). Stworzył psychomagię i psychogenealogię - dwie nowe techniki terapeutyczne, które zrewolucjonizowały psychoterapię w wielu krajach. Psychogenealogia posłużyła za kontekst dla napisanej przez niego powieści Donde mejor canta un pájaro. Psychomagia została natomiast użyta poprzez niego w powieści El nino del jueves negro. Jodorowsky omówił obie te techniki w książce Psychomagia, w autobiografii Taniec rzeczywistości i w napisanej wraz z Marianną Costa książce Métagénéalogie: L'arbre généalogie comme art, thérapie et quete de Soi. Napisał w dodatku dwie książki na temat terapeutycznego zastosowania tarota: La vía del Tarot (we współpracy z Marianną Costa) i Yo, el Tarot.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.