Menu

Wspomnienia warszawskie

Cechy produktu

  • ISBN 9788326825965 
  • Autor Antoni Słonimski 
  • Wydawnictwo Agora 

Opis

Zabawna i mądra życiowo książeczka arcymistrza błyskotliwej puenty to tyleż opowieść o mieście, którego już nie ma, co zdumiewający portret jego dzisiejszych mieszkańców i dygresje jak z najistotniej aktualnych felietonów!
Antoni Słonimski (1895–1976) kochał Warszawę miłością absolutną, choć nie bezkrytyczną. Tu się urodził i umarł, po wybuchu wojny opuścił miasto na dwanaście lat, wrócił w roku 1951. W jego „Wspomnieniach" anegdota goni anegdotę, a nad wszystkim podnosi się przewrotny duch przedwojennej Warszawy: biedny, bogaty, pachnący, cuchnący, wielokulturowy i oryginalny.
Antoni Słonimski – poeta, mistrz felietonu i gawędy – był zakochany w Warszawie. Tak jak Bolesław Prus i Stefan Wiechecki „Wiech".
Niech dzisiejsi warszawiacy poznają tę piękną książeczkę mojego wspaniałego szefa – warszawiaka rogatego, który pisał o swoim mieście z
dumą i czułością.
Adam Michnik
Antoni Słonimski potrafi znaleźć historię na każdą okazję i spuentować nią każdy temat. W tym uroczym tekście poznajemy go również
jako bezkompromisowego dozorcę dbającego o dobro miasta.
Sylwia Chutnik
Jeśli o każdym mieście sprzed stu lat można powiedzieć, iż nie istnieje – to Warszawa ówczesna, ze względu na swoją historię, nie istnieje w dwójnasób.
I tym cenniejsze są świadectwa takie jak ta spektakularna, bardzo osobista książeczka będąca dokumentem odmalowującym
obraz pokaźnie mniej idylliczny aniżeli ten z frazesów o przedwojennej Warszawie
jako „Paryżu północy", ale nadzwyczaj atrakcyjny.
Jacek Dehnel

ISBN: 9788326825965
Kod paskowy: 9788326825965
Autorzy: Słonimski Antoni
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 28793
liczba stron: 120
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 21.7x14.3
Głębokość (mm): 11
Waga: 0.214
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.