Menu

Wygrać Hollywood, przegrać życie.. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach! (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381164290 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Justyna Kobus 
  • Wydawnictwo Zysk 
  • Ilość stron 360 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Znacie je wspaniale. Marzyliście o tym, żeby wyglądać i żyć jak one. Podziwialiście ich urodę zatrzymaną na taśmie filmowej, zazdrościliście im sławy, w przekonaniu, że ich życie było nadzwyczajną bajką. Brigitte Bardot, Rita Hayworth, Audrey Hepburn, Ingrid Bergman, Marylin Monroe, Grace Kelly… Czy jest ktoś, kto o nich nie słyszał? Niemożliwe. Wszyscy je kochamy.

Ich prawdziwe życie mało jednak miało wspólnego z sielankowymi opowieściami z ich udziałem, znanymi z ekranu. Obfita uroda, sława, talent nie uchroniły ich przed nieudanymi związkami, przed cierpieniem, nie stały się przepustką do szczęścia. Przeciwnie, trwanie na szczycie bywało okupione zaniedbywaniem najbliższych, dramatycznymi wyborami, nie zawsze optymalnymi. Ponadto - ciągłym byciem na cenzurowanym. Renomowana przez publiczność Ingrid Bergman, zwłaszcza za rolę w "Casablance", idąc za głosem serca, stała się bohaterką jednego z największych skandali w historii Hollywoodu. Zapłaciła za to odrzuceniem poprzez branżę i entuzjastów. Amerykanie życzyli śmierci jej dziecku, nazywając je "potomkiem wiedźmy".

Brigitte Bardot okrzyknięto dziwaczką i wariatką, po tym jak u szczytu sławy, w wieku 39 lat porzuciła aktorstwo i poświęciła się opiece nad zwierzętami.

Julia Roberts, praktykująca hinduistka, przed laty nie schodziła z planu. Jej pierwsze małżeństwo rozpadło się, bo nie godziła pracy z życiem rodzinnym. Czym więc jest ta książka? Zbiorowym portretem kobiecej odwagi, talentu, poświęcenia i wyrzeczeń,jeszcze próby ocalenia w gigantycznej machinie przemysłu filmowego własnej tożsamości. Cena tej ostatniej okazuje się być widocznie wyższa, niżeli zdobycie sławy czy wielkich pieniędzy.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.