Menu

Za kulisami Bollywood (opr. twarda)

Cechy produktu

 • ISBN 9788328326118 
 • Oprawa twarda 
 • Autor Natalia Janoszek 
 • Wydawnictwo Helion 
 • Ilość stron 200 
 • Rok wydania 2017 

Opis

Zajrzyj za kulisy Bollywood i wyrusz w podróż po Indiach, jakich nie odnajdziesz w przewodnikach i filmach. Natalia Janoszek, polska aktorka w Bollywood, dostała swój bilet do Indii i szansę na spełnienie Bollywood dream. Dziś zna Bollywood od podszewki i zdradza nam tajniki największego przemysłu filmowego na świecie, gdzie rocznie produkuje się już ponad tysiąc filmów. Jej praca to przygoda pełna zaskakujących momentów, zabawnych sytuacji i niebezpiecznych zwrotów akcji. Jak wygląda plan filmowy i co na nim robią tłumy ludzi? Ile jest wytwórni w Indiach i w ilu językach kręci się filmy? Jak cenzuruje się historie miłosne i jak posiadają się one do rzeczywistości? Dlaczego gwiazdy filmowe budują w swoich domach własne świątynie i godzą się na aranżowane małżeństwa? I co tak naprawdę robi Polka w tym wielkim, niedostępnym i magicznym Bollywood? Natalia Janoszek opowiada o tym niezwykłym egzotycznym świecie. Dzięki tej książce dowiesz się więcej o Indiach - kraju pełnym sprzeczności i niezwykłych obyczajów. Poznaj historię unikatowej dziewczyny, która miała odwagę walczyć o swoje marzenia i dziś gra główne role w filmach Bollywood. Czy wiesz...
 • Kiedy nie należy zakładać czerwonej bransoletki i białego sari?
 • Dlaczego Hindusom nie podobają się blondynki?
 • Dlaczego pary nie całują się na ulicy, a mężczyźni chodzą za rękę?
 • Dlaczego kobieta nie może kupować alkoholu?
 • Gdzie gromadzi się 90% indyjskiego złota?
 • Dlaczego mężczyźni przebierają się za kobiety?
Nie tylko dla miłośników Shah Rukh Khana i Czasem słońce, czasem deszcz! Natalia Janoszek - pierwsza polska aktorka grająca w filmach zarówno Bollywood, jak i Hollywood. W najnowszym filmie Bollywood pojawia się w głównej roli u boku szanowanych aktorów, takich jak Ashutosh Rana czy Makarand Deshpande. Reżyserzy - Mukesh Bhatt i Madhur Bhandharkar - wróżą jej świetlaną przyszłość w indyjskim przemyśle filmowym. Reprezentantka Polski i laureatka wielu międzynarodowych konkursów piękności, m.in. Supermodel International, Miss Bikini Universe czy World Beauty Queen. Na co dzień dziewczyna z Bielska-Białej, absolwentka International Business Program na Uniwersytecie Warszawskim, kochająca podróże, muzykę, taniec i korzystne kino. "Kiedyś w jednym z programów telewizyjnych usłyszałam od dziennikarzy, iż moja historia brzmi jak bajka. Jest tak niezwykła, że trudno w nią uwierzyć, a więc na pewno musi być bajkowa. To przecież niezwykłe, żeby dwudziestoparolatka z śladowej, polskiej miejscowości w Beskidach, nagle - film po filmie - grała główne role w tym wielkim, niedostępnym i magicznym Bollywood, gdzie produkuje się najwięcej filmów na świecie, rocznie już ponad tysiąc. Przecież by taki sen stał się osiągalny, musiałby się wydarzyć cud! Ludzie chcą usłyszeć historię, w której kopciuszek z Bielska-Białej jakimś cudem zwrócił na siebie uwagę boskiego Shah Rukh Khana, który postanowił sprawdzić, czy czasem zgubiony szklany pantofelek nie pasuje na stopę polskiej dziewczyny. A tym czasem nic z tego. Historia nie ma w sobie nic z bajki. Zamiast niej opowiadam prawdę - całkowitą przypadków, zabawnych zbiegów okoliczności, lekcji pokory i znacznej wiary w to, że marzenia się spełniają."

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.