Menu

Za wodza i naród. Wspomnienia weterana pierwszej 1 Dywizji Pancernej SS "Leibstandarte SS Adolf Hitler" (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788376744988 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Erwin Bartmann 
  • Wydawnictwo Replika 
  • Ilość stron 352 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Erwin Bartmann, jak wielu berlińskich uczniaków, uległ duchowi czasów oraz czarowi rozsiewanemu przez idee narodowego socjalizmu. Przekonany o tym, że wzrasta w najlepszym z państw świata, marzył o wstąpieniu w szeregi luksusowej formacji Waffen SS Leibstandarte SS Adolf Hitler. Dlatego zgłosił się do niej na ochotnika.
Po przybyciu na Front Wschodni, dołączył do oddziału łączności. Wkrótce odkrył jak dalece rzeczywistość odstaje od rozpowszechnionego mitu. Przetrwanie okazało się kwestią szczęścia, które opuściło go podczas bitwy na Łuku Kurskim. Ranny trafił do szpitala pod Berlinem, żeby w ostatniej fazie wojny wylądować na obronnej rubieży niedaleko linii Odry. Wówczas nadszedł czas na podjęcie ostatecznej decyzji: przetrwać samemu czy wypełnić złożoną SS przysięgę wierności aż po grób?
Od Frontu Wschodniego po zdruzgotany bombami Berlin zamieszkały w większości przez starców i zepsute samotne kobiety? szczere wspomnienia Bartmanna prezentują w nieszablonowej i niekiedy zaskakującej perspektywie życie młodego ochotnika dywizji Leibstandarte SS Adolf Hitler.

To wyjątkowo wartościowy pamiętnik. Prezentuje równocześnie prawdziwe oblicze walk toczonych na Froncie Wschodnim oraz zmianę zachodzącą w postawie autora w stosunku do nazistowskiego reżymu i do szans na ostateczne zwycięstwo.
portal History of War

Podtytuł: Wspomnienia weterana pierwszej 1. Dywizji Pancernej SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
Tytuł oryginału: Für Volk and Führer: The Memoir of a Veteran of the 1st SS Panzer Division Leibstandarte SS Adolf Hi
ISBN: 9788376744988
Kod paskowy: 9788376744988
Autorzy: Bartmann Erwin
Tłumaczenie: Hermanowski Piotr
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 30411
Miejscowość: Zakrzewo
ilość stron: 352
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.448
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.