Menu

Zimny Wiatr Pamiętnik Z Lat Spędzonych W Chińskim Gułagu - Harry Wu,caroline Wakeman (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788306035209 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Caroline Wakeman|Harry Wu 
  • Wydawnictwo Państwowy Instytut Wydawniczy 
  • Ilość stron 350 
  • Rok wydania 2018 

Opis

„wspaniała, ewidentnie najlepsza opowieść o życiu w chińskich obozach reformy przez pracę, jaką mamy, do złudzenia przypominająca Archipelag Gułag Sołżenicyna. Zniewalająca w swojej dbałości o detal i wiarygodność relacji. Często trudno było mi oderwać się od lektury. Myślę, iż pisane jest jej trafić do kanonu".
Anne F. Thurston, autorka książki A Chinese Odyssey: The Life and Times of a Chinese Dissident
„Autobiografia Harry’ego Wu odsłania mało znane zewnętrznemu światu fakty o chińskiej dyktaturze. Niesprawiedliwości, które dokumentuje, dzieją się po dziś dzień. Szczególna perspektywa, z której autor spogląda na historię i politykę pozwala zrozumieć, dlaczego demokratyczne Chiny pozostają marzeniem, któremu nie można pozwolić umrzeć".
Fang Lizhi, chiński dysydent i obrońca praw człowieka, profesor fizyki i astronomii na Uniwersytecie Arizońskim
Harry Wu spędził w laogai – chińskich obozach przymusowej pracy - dziewiętnaście lat. Lubiano go za kontrrewolucjonistę, ponieważ wypowiedział się krytycznie o sowieckiej interwencji na Węgrzech. Podobnie jak miliony innych „reformowanych" więźniów był poddawany torturom, głodzony, poniżany, zmuszany do codziennego obcowania z okrucieństwem. Po zwolnieniu wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie założył Laogai Research Foundation – organizację dokumentującą rozległy i wciąż produktywnie działający system chińskich obozów pracy. Niestrudzenie walczył o przestrzeganie praw człowieka w Chinach – wielokrotnie tam wracał, ujawniając między innymi proceder handlowania organami traconych więźniów. Aresztowany ponownie – już jako obywatel USA – w 1995 roku, pozostał „skazany na piętnaście lat więzienia za „kradzież tajemnic państwowych", ale władze ChRL wydaliły go „w geście „prawidłowej woli" przed szczytem ONZ w Pekinie. Zmarł 26 kwietnia 2016 roku.
Lata spędzone w chińskim odpowiedniku gułagu, a także późniejsze powroty do ojczyzny opisał w książce Zimny wiatr.

Podtytuł: Pamiętnik z lat spędzonych w chińskim gułagu
Tytuł oryginału: Bitter Winds: A Memoir of My Years in China’s Gulag
ISBN: 9788306035209
Kod paskowy: 9788306035209
Autorzy: Wu Harry, Wakeman Caroline
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20235
liczba tomów: 1
liczba stron: 350
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.19.0
Format: 19.8x16.5
Głębokość (mm): 14
Waga: 0.435
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.