Menu

Żona na sprzedaż (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381230360 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Amila|Katharina Finke 
  • Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
  • Ilość stron 248 
  • Rok wydania 2017 

Opis

O nieludzkim traktowaniu pań w Indiach.
Zabrana rodzinie w wieku dziewięciu lat, wydana za mąż jako jedenastolatka, matką pozostała w wieku dwunastu lat.
Amila nie zdawała sobie sprawy, jaki koszmar ją czeka, gdy w wieku dziewięciu lat na podstawie fałszywych obietnic złożonych jej matce, zabrano ją z rodzinnego Asamu do Nowego Delhi. Los nie obszedł się z nią łaskawie: zamiast obiecanych luksusów nie czekało tam na nią nic poza udręką. Po dwóch latach używania do niewolniczej pracy została wbrew swojej woli wydana za mąż za starszego mężczyznę. Odtąd jej codzienną dolą stały się przymusowy seks, maltretowanie i ciężka fizyczna praca. Mimo to 24-latka, która w międzyczasie urodziła piątkę dzieci, nie poddała się. Walczy dla swych dzieci, które dają jej miłość i siłę.
Historia odważnej młodej Hinduski, która z każdym dniem staje się coraz silniejsza i nie traci nadziei na lepszą przyszłość.
Katharina Finke
(ur. 1985) jest niemiecką dziennikarką, piszącą relacje z zróżnicowanych miejsc na całym świecie – Chin, Indii, Portugalii, Oceanii i Stanów Zjednoczonych. Skupia się najczęściej na kwestiach ochrony środowiska i praw człowieka. Finke pracuje dla mediów drukowanych i internetowych („Freitag", „Greenpeace Magazin", „Spiegel", „taz", „Zeit") i dla niemieckojęzycznych stacji telewizyjnych (ARD, BR, ORF, SF, ZDF, 3sat) i jako moderatorka.

Tytuł oryginału: Mit dem Herzen einer Tigerin
ISBN: 9788381230360
Kod paskowy: 9788381230360
Autorzy: Amila, Finke Katharina
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31155
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 248
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.0x20.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.242
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.