Menu

Regulator Napiecia Alternatora Typ Hitachi Szt As-Pl

Cechy produktu

  • Producent AS-PL 

Opis

atrybuty
  • Napięcie [V]: 12
Opisalternatory, rozruszniki - części

Alternator to inaczej prądnica prądu przemiennego, która służy do zmiany energii mechanicznej w prąd przemienny. W alternatorze prąd jest produkowany w nieruchomych uzwojeniach stojana poprzez wirujące pole magnetyczne wirnika. Używany jest powszechnie jako źródło prądu w pojazdach mechanicznych. Dzisiejsze alternatory sterowane są sygnałami cyfrowymi, dlatego ich kontrola jakości wymaga użycia najnowocześniejszych sprzętów. Rozrusznik to urządzenie służące do uruchamiania silnika spalinowego. Z reguły użytkowanymi są rozruszniki elektryczne. Rozrusznik elektryczny to silnik prądu stałego, który służy do obracania wału korbowego silnika i nadawania mu adekwatnej prędkości obrotowej, przy której silnik może rozpocząć samodzielną pracę. Rozrusznik elektryczny silnika spalinowego jest odbiornikiem pobierającym najwięcej energii elektrycznej z akumulatora, ale tylko w krótkich okresach w trakcie uruchamiania silnika. Rozrusznik elektryczny jest niezbędny, gdyż silniki spalinowe nie są w stanie same z siebie ruszyć z miejsca. Dlatego rozrusznik musi najpierw kilkanaście razy obrócić wałem korbowym silnika spalinowego, aby ten mógł rozpocząć pracę. Urodzony w 1876 roku w Loundonville w USA Karol Franklin Kettering jest wynalazcą elektrycznego rozrusznika samochodowego, który zastąpił korbowy mechanizm rozruchowy.

O marce AUTO STARTER ELEKTRYKA

AS-PL Sp. Z o.o. Jest przedsiębiorstwem ze 100% polskim kapitałem, działającym w branży rozruszników i alternatorów. Firma została założona w Gdańsku w 1992 roku jako Auto-Starter. Aktualnie Spółka zatrudnia ponad 290 osobową fachową kadrę wykwalifikowanych pracowników. Producent współpracuje z dystrybutorami oraz hurtownikami części zamiennych z całego świata w obszarze rynku aftermarket, czyli dystrybucji części zamiennych i akcesoriów do pojazdów. Wieloletnie kontakty handlowe i sprzedaż do ponad 80 krajów na całym świecie sprawia, że Spółka znajduje się w czołówce wiodących dostawców części i podzespołów elektrycznych do pojazdów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.