Menu

Szczotki Alternatora / Mitsubishi -> As-Pl Szt As-Pl

Cechy produktu

  • Producent AS-PL 
  • Marka pojazdu Mitsubishi 

Opis

właściwości
  • Napięcie [V]: 12
  • Grubość [mm]: 7,00
  • Szerokość [mm]: 6,00
  • Wysokość [mm]: 16,00
Opisalternatory, rozruszniki - części

Alternator to inaczej prądnica prądu przemiennego, która służy do zmiany energii mechanicznej w prąd przemienny. W alternatorze prąd jest wytwarzany w nieruchomych uzwojeniach stojana poprzez wirujące pole magnetyczne wirnika. Stosowany jest powszechnie jako źródło prądu w pojazdach mechanicznych. Dzisiejsze alternatory sterowane są sygnałami cyfrowymi, dlatego ich kontrola jakości wymaga użycia pionierskich urządzeń. Rozrusznik to urządzenie służące do uruchamiania silnika spalinowego. Najczęściej używanymi są rozruszniki elektryczne. Rozrusznik elektryczny to silnik prądu stałego, który służy do obracania wału korbowego silnika i nadawania mu odpowiedniej szybkości obrotowej, przy której silnik może rozpocząć samodzielną pracę. Rozrusznik elektryczny silnika spalinowego jest odbiornikiem pobierającym najwięcej energii elektrycznej z akumulatora, lecz tylko w krótkich okresach podczas uruchamiania silnika. Rozrusznik elektryczny jest konieczny, gdyż silniki spalinowe nie są w stanie same z siebie ruszyć z miejsca. Dlatego rozrusznik musi najpierw kilkanaście razy obrócić wałem korbowym silnika spalinowego, żeby ten mógł rozpocząć pracę. Urodzony w 1876 roku w Loundonville w USA Karol Franklin Kettering jest wynalazcą elektrycznego rozrusznika samochodowego, który zastąpił korbowy mechanizm rozruchowy.

O marce AUTO STARTER ELEKTRYKA

AS-PL Sp. Z o.o. Jest przedsiębiorstwem ze 100% polskim kapitałem, działającym w branży rozruszników i alternatorów. Marka została założona w Gdańsku w 1992 roku jako Auto-Starter. Aktualnie Spółka zatrudnia ponad 290 osobową profesjonalną kadrę wykwalifikowanych pracowników. Producent współpracuje z dystrybutorami, a także hurtownikami części zamiennych z całego świata w obszarze rynku aftermarket, czyli dystrybucji części zamiennych i akcesoriów do pojazdów. Wieloletnie kontakty handlowe i sprzedaż do ponad 80 krajów na całym świecie sprawia, że Spółka znajduje się w czołówce wiodących dostawców części i podzespołów elektrycznych do pojazdów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.