Menu

Symfonia na 444 głosy - Gwizdalanka Danuta - książka (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788322450079 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Danuta Gwizdalanka 
  • Wydawnictwo Pwm 
  • Ilość stron 383 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Symfonia na 444 głosy - bo tyle mniej więcej zacytowano w niej osób wypowiadających się na temat muzyki: od Pitagorasa, poprzez Bacha, Strawińskiego i Cage'a, po Jimmiego Hendrixa i współczesnych blogerów.

A opowiadają one o tym dlaczego namiętnie słuchają muzyki, na czym polega komponowanie, w czym tkwi tajemnica sukcesu wirtuoza, jak czerpać radość ze słuchania muzyki... Wyjaśniają także, dlaczego tak niewielu ludzi lubi postępową muzykę, jaki pożytek mogą mieć z muzyki rządzący i na czym polega sekret "osobistego kołchoźnika" - enigmatycznej przypadłości, będącej udziałem Mozarta i Czajkowskiego."Muzyka jest cudownie działającym lekarstwem, bardzo zaś uzdrawia z melancholii i smutku [...] Oprócz tego, muzyka podnosi na duchu wędrowców, onieśmiela i skłania do ucieczki złodziei.

Dodaje tchórzliwym odwagi w bitwach, zwołuje rozproszonych i pokonanych; na dodatek, jak czytamy u Pitagorasa, przywodzi rozpustników do wstrzemięźliwosci. Istnieją pewne melodie które oddalają od rozpusty, w trakcie gdy niektóre skłaniają ku niej." Johannes de Muris"Próbowałem w życiu przeróżnych używek i muzyka bezsprzecznie wygrywa." Leszek Możdżer

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.