Moje konto
  • Electrolux EOY5851 Electrolux EOY5851

Electrolux EOY5851

1 oferta z 1 sklepu

Producent Electrolux WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentElectrolux

Dużo gotujesz? Nie lubisz jednak, gdy zapachy wydostają się z kuchni i wypełniają całe mieszkanie? Okap Electrolux EOY5851, to sprawne urządzenie, dzięki któremu nie poczujemy w całym naszym domu nieprzyjemnych zapachów z kuchni.

Wprowadzenie

Przed wyborem okapu, musimy zastanowić się, w którym miejscu zamierzamy zamocować to urządzenie. Wybór okapu do zabudowy skutecznie ułatwi nam wybór odpowiedniego miejsca. Aby efektywność pracy naszego okapu była wysoka, należy dokładnie przemyśleć i przygotować miejsce instalacji urządzenia. Zróbmy to jeszcze przed zakupem konkretnego modelu okapu.

Specyfikacja

Poziom hałasu emitowany przez nasz okap, to kwestia nie tylko suchej specyfikacji danego sprzętu, ale przede wszystkim kwestia naszego komfortu. Odgrywa on istotną rolę zarówno w przypadku kuchni zamkniętej jak i otwartej na salon. Za nieprzeszkadzający hałas uchodzi ten na poziomie około 50 dB, przy średnim biegu pracy. Na głośną pracę okapu ma wpływ: zapchany filtr węglowy, który powoduje spadek wydajności o około 25-30% oraz wzrost głośności, zredukowana średnica wylotu, załamania kanału, zanieczyszczone filtry aluminiowe, nie poprawne zamontowanie okapu. Warto więc dołożyć starań, aby urządzenie konserwować i czyścić, aby było jak najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Wyjściowo zakłada się, że w ciągu jednej godziny na pierwszym biegu okap powinien przefiltrować powietrze 6 razy, na średnim 9 razy, a na ostatnim już 12 razy. Wydajność takiego sprzętu podawana jest w m3/h. Skuteczność pracy zależy od wybranego trybu pracy. Najczęstsze to wyciąg i pochłaniacz zapachów.

Tryb wyciągu

Wyciąg - a więc tryb wsysania powietrza i pary do systemu wentylacji, jest najczęściej używanym w codziennej pracy. Montując okap pamiętajmy, aby droga, którą przebywać ma powietrze między wentylatorem urządzenia, a wyjściem w szyb wentylacji, była jak najprostsza, pozbawiona załamań i blokad, na których mogłoby zatrzymać się powietrze. Wszelkie tego typu miejsca obniżają efektywność okapu. Ważny jest także wylot kanału, który najczęściej ma 150 mm i do takiej średnicy rury wentylacyjnej należałoby go podłączyć. Mniejsze łączenia, również spowodują obniżenie efektywności pracy urządzenia, a także negatywnie wpłyną na poziom hałasu urządzenia.

Filtry

Jeśli dostęp do kanału wentylacyjnego jest utrudniony lub w ogóle niemożliwy, możemy wybrać okap z filtrem z aktywnym węglem, który zatrzymuje w sobie nieprzyjemne zapachy, nie dopuszczając do ich wydostania się na pozostałe pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, że ów filtr należy wymieniać co 3-6 miesięcy. Filtry aluminiowe, to także nieodłączne elementy każdego okapu. Dbałość o nie oraz ilość warstw przechwytujących również mają znaczenie w efektywnej pracy, bowiem jest to pierwszy element filtrujący opary. Głównym zadaniem tego elementu, jest przechwytywanie cząsteczek tłuszczu z powietrza i pary. Taki filtr składa się z kilku warstw kratownic, które ustawione jedna po drugiej tworzą szczelne sito. Co około 20 roboczogodzin działania okapu, warto zdemontować filtr i wyczyścić go, czy to w zmywarce, czy ręcznie. Zazwyczaj okapy kuchenne posiadają czujnik zabrudzenia filtrów aluminiowych i same sygnalizują kiedy należy wyczyścić filtry.

Design i podsumowanie

Dzisiejsze urządzenia często posiadają swoje niezależne źródło światła, oświetlające pole płyty grzejnej. Obecnie zamiast tradycyjnej żarówki spotykamy się z oświetleniem halogenowym lub diodowym. Starajmy się więc dobrać okap, który będzie pasował linią i charakterem do wystroju wnętrza. Okap Electrolux EOY5851 to przykład funkcjonalnego, solidnego urządzenia, który odpowiednio użytkowany, będzie służył przez długie lata. Jeśli więc poszukujesz takiego sprzętu do swojej kuchni, sprawdź jego ceny w naszej porównywarce i dokonaj najbardziej opłacalnego dla siebie wyboru. Okap spełnia istotną rolę we wnętrzu kuchni. Pozwala Ci nie tylko na przyjemną pracę przy płycie grzewczej, ale także filtruje powietrze, uwalnia otoczenie od drobin brudu i tłuszczu, gwarantuje świeżość oraz pozwala uniknąć zabrudzeń mebli kuchennych.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też