Menu

Dr Seidel Szampon z chlorheksydyną i ketokonazolem 220ml

Cechy produktu

  • Producent Dr Seidel 
  • Rodzaj szampony 

Opis

wykorzystanie:Specjalistyczny skoncentrowany szampon do pielęgnacji skóry zwierząt podczas terapii stanów zapalnych skóry wywołanych: zakażeniami bakteriami gram-dodatnimi i gram-ujemnymi oraz zakażeniami grzybiczymi (w tym drożdżakami). Przyczynia się dodatkowo do redukcji świądu. Gromadzi łagodne środki myjące. Nie gromadzi barwników i substancji zapachowych. Szampon asygnowany dla: psów i kotów.

Zalecenia:Szampon jest dedykowany do pielęgnacji skóry w czasie terapii stanów zapalnych wywołanych: zakażeniami bakteriami gram-dodatnimi i gram-ujemnymi; zakażeniami grzybiczymi (w tym drożdżakami). Dla psów i kotów. W przypadku innych zwierząt - wyłącznie jeśli zaleci lekarz.

komponenty dynamiczne:
  • Chlorheksydyna - substancja wykorzystywana w medycynie lekarskiej już od 1957 roku ze względu na jej efektywność. Mechanizm jej działania oparty jest na powinowactwie do ujemnych jonów błony komórkowej bakterii, dlatego też ma silniejsze działanie w stosunku do bakterii G(+) (np. Gronkowca Staphylococcus intermedius) niżeli do bakterii G(-). Ze względu na dwubiegunową budowę cząsteczkową wykazuje przedłużone działanie bakteriobójcze. Charakteryzuje się w dodatku wysoką skutecznością w eliminowaniu zakażeń grzybiczych w tym drożdżaków (np. Malassezia pachydermatis). Nie ma cechy drażniących i jest nietoksyczna.


  • Ketokonazol - wykazuje silne parametry przeciwgrzybicze przeciwko drożdżakom jak i dermatofitom. Hamuje syntezę ergosterolu - związku koniecznego do budowy błony komórkowej komórek grzyba. W efekcie uszkodzenia tej błony dochodzi do śmierci komórki grzyba


Sposób zastosowania:Wyczesać zwierzę przed kąpielą. Skrupulatnie zmoczyć skórę i sierść letnią wodą. Rozprowadzić szampon, masując energicznie, aż do wytworzenia piany. Zostawić na 5-10 min. Następnie starannie spłukać. Czynności powtórzyć. W trakcie kąpieli chronić uszy, oczy oraz pysk zwierzęcia. W przypadku problemów skórnych częstotliwość i sposób wykorzystania skonsultować z lekarzem weterynarii.

Skład:Aqua, Lauramidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Chlorhexidin Digluconate, Oleamide DEA, Lactic Acid, Ketoconazole, PEG-75 Lanolin, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Hydrolyzed Collagen, Sodium Benzoate.

Uwagi:Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejscach niedostępnych dla dzieci.EAN: 5901742001247

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.