Manu

Eurowet HEXODERM szampon antybakteryjny i przeciwgrzybiczy dla psów i kotów 200ml/500ml

Cechy produktu

  • Producent EUROWET 
  • Rodzaj szampony 

Opis

Szampon dermatologiczny dla psów i kotów pH=7. Dermokosmetyk weterynaryjny regulujący mikroflorę skóry.
Opakowanie: butelka 200ml lub 500ml
Hexoderm jest dermokosmetykiem weterynaryjnym, regulującym mikroflorę skóry, stabilizującym jej pH oraz zapobiegającym wysuszaniu poprzez pozostawienie cienkiej warstwy tłuszczono-białkowej. Zawarte w szamponie łagodne środki myjące pozwalają na częste stosowanie.
Wskazania:
Pielęgnacja skóry przy właściwej terapii stanów zapalnych. Wspomagająco przy leczeniu przyczynowym bakteryjnych i grzybiczych stanów zapalnych skóry.
Właściwości i działanie:
Chlorheksydyna należy do dwufenyloalkanów. Związek ten działa zarówno na bakte- rie Gram-dodatnie, jak i na Gram-ujemne. Odznacza się szerokim zakresem działania nawet w znacznym rozcieńczeniu. Nie jest toksyczna. Nie drażni błon śluzowych. Działa poprzez uszkodzenie błony cytoplazmatycznej drobnoustrojów. Ma także silne działanie grzybostatyczne na większość grzybów i drożdży chorobotwórczych (Malassezia pachydermatis). Związki tłuszczowe w postaci kwasu kaprylo-kolagenowego wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, co pozwala na ograniczenie patogennej flory, stabilizują pH skóry oraz zapobiegają jej osuszeniu poprzez pozostawienie cienkiej warstwy tłuszczowo-białkowej. Zawarte w preparacie łagodne środki myjące pozwalają na jego częste stosowanie.
Środki ostrożności:
Unikać kontaktu z oczami.
Stosowanie:
Do użytku zewnętrznego. Na całą powierzchnię ciała lub miejscowo.
Zmoczyć sierść i skórę, polać płynem, rozprowadzić, umyć i spłukać. Czynność powtórzyć, pozostawiając preparat na sierści i skórze przez 5-10 minut. Stosować od 2 do 3 razy w tygodniu przez 4 tygodnie lub według zaleceń lekarza. Zaleca się do ostatniego spłukiwania użyć płyn nawilżający Hydra-Derm N.
Składniki wg INCI:
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-4 RAPESEEDAMIDE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, SODIUM LAURETH SULFATE (AND) GLYCOL DISTEARATE (AND) COCAMIDE MEA (AND) LAURETH-10, PARFUM, LACTIC ACID
WYŁĄCZNIE DLA ZWIERZĄT
Producent: Laboratoire French-Bio, 38550 Saint Maurice L’Exil, Francja

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie