Moje konto
  • Hepatiale Forte małe psy i kot 40 kapsułek Hepatiale Forte małe psy i kot 40 kapsułek

Hepatiale Forte małe psy i kot 40 kapsułek

1 oferta z 1 sklepu

Producent VetExpert WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Informacje o produkcie

ProducentVetExpert

Hepatiale® Forte i Hepatiale® Forte Large Breed – preparat w tabletkach, dostępny w dwóch opakowaniach. Hepatiale® Forte Small Breed & Cats – preparat zalecany jest w celu wspomagania funkcji wątroby w przypadkach niewydolności oraz zaburzeń czynnościowych.

Teraz w kapsułkach typu twist-off, stworzony specjalnie dla kotów i psów ras małych Przeznaczenie: Hepatiale® Forte stosuje się u psów i kotów. Preparat zalecany jest w celu wspomagania funkcji wątroby w przypadkach niewydolności oraz zaburzeń czynnościowych.

Hepatiale® Forte - Mechanizm działania Preparat przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniami czynności i chorobami wątroby. Główną substancją aktywną jest fosfatydylocholina (pozyskiwana z soi) zawierająca cholinę i asparaginian ornityny (jako źródło ornityny).

Fosfatydylocholiny to związki z grupy fosfolipidów zawierające grupę cholinową. Są głównymi składnikami błon biologicznych otrzymywanymi poprzez ekstrakcję chemicznią lub mechaniczną z powszechnie dostępnych surowców, takich jak żółtka jaj, soja, fasola.

Są także składnikami grupy lektynowej żółto-brunatnej substancji tłuszczowej występującej w tkance roślin i zwierząt. Większość tkankowej choliny znajduje się w wyspecjalizowanych cząsteczkach tłuszczu – fosfolipidach, z których najbardziej znana jest zawiera cholinę fosfatydylocholina ( lektyna).

Tłuszcz i cholesterol pochodzące z pokarmu transportowane są do wątroby za pomocą lipoprotein zwanych chylomikronami. Następnie w wątrobie dochodzi do powstania lipoprotein o bardzo małej gęstości (VLDL), które wraz z krwią transportowane są do odpowiednich tkanek.

Jednym ze składników VLDL jest fosfatydylocholina, bez obecności której tłuszcz i cholesterol byłyby magazynowane w wątrobie. W wyniku niedoboru choliny dochodzi do uruchomienia następujących mechanizmów w organizmie: a) niedobór choliny powoduje uszkodzenia wątroby, a powstałe w wyniku regeneracji komórki wątroby są bardziej wrażliwe na działanie substancji kancerogennych; b) niedobór choliny prowadzi do spadku poziomu metylacji DNA, skutkiem czego są zaburzenia w procesie naprawy DNA; c) niedobór choliny powoduje wzrost stresu oksydacyjnego w wątrobie, co zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzeń DNA ; d) niedobór choliny może prowadzić do zaburzeń w procesie apoptozy komórek wątroby, przyczyniając się do rozwoju raka wątroby; e) niedobór choliny powoduje aktywację cząsteczek sygnalizacji międzykomórkowej oraz kinazy białkowej typu C, skutkiem czego jest kaskada procesów, które nadal są badane.

Fosfolipidy pochodzące z pokarmu są wbudowywane do błon komórkowych hepatocytów, co umożliwia ich szybszą regenerację. Są także niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów proliferacji i różnicowania hepatocytów.

Mogą także hamować aktywność enzymów produkujących kolagen podczas zwłóknienia wątroby. L-asparaginian L-ornityny to stabilna sól dwóch naturalnych endogennych L-aminokwasów: ornityny i kwasu asparaginowego.

W sprzedaży występuje jako suplement diety podawany w celu obniżenia stężenia amoniaku we krwi. Prowadzi to do ustąpienia objawów encefalopatii wątrobowej związanej z marskością wątroby. Oba aminokwasy odgrywają ważną rolę w detoksykacji amoniaku oraz biosyntezie proliny i poliamin.

Poliaminy uważane są za związki odgrywające kluczową rolę podczas syntezy DNA oraz replikacji komórek, a także stymulacji regeneracji wątroby. Suplementacja ornityną zwiększa wytrzymałość blizny i odkładanie się kolagenu w modelach zwierzęcych.

W badaniach in vitro, in vivo oraz w organach perfundowanych wykazano, że synteza moczniku z amoniaku jest ograniczona przez endogenną ornitynę, która może farmakologicznie pobudzać powstawanie mocznika w stopniu większym niż amoniak.

Podawanie LOLA w wysokich dawkach redukuje wysokie stężenie amoniaku we krwi wywołane zarówno chlorkiem amonu, spożyciem białek, a także występujące jako powikłanie kliniczne w marskości wątroby. W stanach zdrowia oraz przy odpowiedniej diecie, L-ornitya i L-asparaginian są syntezowane de novo w dostatecznych ilościach.

W stanach chorobowych, uszkodzeniu tkanek, niewydolności narządów, nadmiernym metabolizmie, w okresie wzrastania, ciąży lub braku enzymów cyklu mocznikowego, dieta powinna być suplementowana L-asparaginianem i L-ornityną.

Przegląd dostępnych badań wykazuje, że istnieją dowody, wynikające z fizjologii, uzasadniające stosowanie diety suplementowanej L-asparaginianem i L-ornityną, w zależności od fizjologicznego, metabolicznego, czy patologicznego stanu pacjenta.

W stanach niedoboru ornityny, codzienna suplementacja LOLA powinna być wystarczająca do uzyskania odpowiedniego stężenia ornityny w tkankach, co zapobiega hiperamonemii poposiłkowej, a także do stymulacji regeneracji tkanek (Sikorska i wsp., 2010).

Skład: Hepatiale® Forte i Hepatiale® Forte Large Breed Fosfolipidy (phospholipidum ex soja) zawierające fosfatydylocholinę ornityna w postaci L-asparginianu L-ornityny Hepatiale®Forte Small Breed & Cats Nasiona oleiste, owoce oleiste i ich produkty pochodne.

Fosfolipidy (phospholipidum ex soja) zawierające fosfatydylocholinę ornityna w postaci L-asparginianu L-ornityny Dawkowanie: Hepatiale®Forte - 1 tabletka na 15 kg masy ciała Hepatiale®Forte Large Breed - 1 tabletka na 25 kg masy ciała Tabletki podawać w całości lub rozkruszone, przed albo w trakcie posiłku.

Jeżeli dawka dobowa przewiduje podanie kilku tabletek, można aplikować je 2 lub 3 razy w ciągu doby. Hepatiale®Forte Small Breed & Cats Koty: 1 kapsułka dziennie Psy: 1 kapsułka na 5 kg masy ciała dziennie.

Należy zapewnić zwierzęciu stały dostęp do świeżej wody. Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się stosowanie preparatu w okresie od 1 do 3 miesięcy, a w przypadkach przewlekłych – do 6 miesięcy. Lekarz weterynarii dostosowuje dawkę preparatu i czas leczenia do indywidualnych potrzeb zwierzęcia.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.