Moje konto
  • PESS Preparat owadobójczy Muszka Plus 250 ml PESS Preparat owadobójczy Muszka Plus 250 ml

PESS Preparat owadobójczy Muszka Plus 250 ml

0 ofert z 0 sklepów

Producent PESS WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty PESS

Popularne produkty z kategorii Pielęgnacja psów innych firm

Informacje o produkcie

ProducentPESS

Aerozolowy preparat owadobójczy MUSZKA jest alkoholowym roztworem substancji biologicznie czynnej Permetryny z dodatkiem środków łagodzących podrażnienia skóry i propelentu. Propelentem jest mieszanina butanu i propanu.

Preparat jest łatwopalny i jak większość aerozoli nie wolno go stosować w obecności otwartego ognia.Preparat natryskujemy równomiernie na całej powierzchni ciała nie natryskując pyska. Podczas aplikacji nie dopuszczać do przedostawania się mgły preparatu do dróg oddechowych i oczu zwierzęcia.

Nie należy stosować preparatu na zmiany sączące na skórze. Nie stosować u zwierząt mających uczulenie na substancję biologicznie czynną Permetrynę i u kotów. Po upływie 1-2 godzin wyczesujemy z sierści martwe lub porażone pasożyty.Pamiętać należy o równoległym wytępieniu insektów w miejscach stałego przebywania zwierzęcia np.

preparatem MUSZKA PLUS. W przypadku dużej inwazji pasożytów w miarę pojawiania się nowych pasożytów ich larw i jaj, ponawiać zabieg, jednak nie częściej niż dwa razy w tygodniu.Aerozolowy preparat owadobójczy możemy użyć miejscowo do zabicia wczepionych w skórę kleszczy, które następnie usuwamy mechanicznie.Przy prawidłowym stosowaniu nie ma niebezpieczeństwa zatrucia się zwierzęcia, nie należy jednak przekraczać zalecanej częstotliwości użycia.

Jednorazowe użycie preparatu nanosi na skórę zaledwie kilkanaście miligramów substancji czynnej – permetryny. Ponieważ permetryna dość szybko rozpuszcza się w lipidach znajdujących się na skórze i sierści zwierzęcia, nawet przy intensywnym wylizywaniu się zwierzęcia jest ono w stanie spożyć jedynie niewielką jej część.

Niemniej nie należy dopuszczać do zlizywania świeżo natryśniętego preparatu gdyż może to wywołać ślinotok. Zawiera: 0,50% (0,50g/100g) Permetryny (CAS 52645-53-1; (1RS)-cis,trans-3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan 3-fenoksybenzyl); 0,05% (0,05g/100g) Piryproksyfenu (CAS 95737-68-1; 2-[1-metylo-2-(4-fenoksyfenoksy)-etoksy]-pirydyna)Zastosowanie: Dezynsekcja pomieszczeń mieszkalnych zasiedlonych przez „zapchlone" psy i koty.

Niszczenie wszelkich owadów biegających (prusaki, karaluchy, mrówki, pająki, rybiki cukrowe, pchły, wszy, kleszcze). Trwałość: 3 lata Zawartość: 250 mlPozwolenie na obrót produktem biobójczym wydane przez Ministra Zdrowia nr 3850/09

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też