Moje konto
  • Makita UC3530A Makita UC3530A
  • Makita UC3530A Makita UC3530A

Makita UC3530A

7 ofert z 7 sklepów

Producent Makita Rodzaj zasilania elektryczne Długość prowadnicy 35 cm Moc 2 kW WIĘCEJ INFORMACJI ↓

TECHNOLAND P.O.B

★★★★★
515 opinii

MAKITA elektryczna piła łańcuchowa UC3530A

MAKITA elektryczna piła łańcuchowa UC3530A

… ktry zatrzymuje łańcuch w ciągu 1/10 sekundy Zamknięte łożyska kulkowe oraz smarowana w sposb ciągły przekładnia zapewniają długi okres bezobsługowy Wyposażona w sprzęgło przeciążeniowe Elementy chwytowe pokryte materiałem antypoślizgowym Bez narzędziowa obsługa części tnącej Dane techniczne : Pobr mocy : 2000 W Długość tnąca : 35 cm Podziałka łańcucha : 3/8 cala Waga : 4,4 kg Wyposażenie : Miecz …

Dostępny od ręki  ✓

Pilarka łańcuchowa elektryczna 2000W UC3530A Makita

Makita UC3530A to bardzo popularny i sprawdzony model na rynku. UC 3530 A wyposażona jest w silnik o dużej mocy tj 2000 W, który zapewnia komfortowe cięcie niezależnie od gęstości drewna.Podobnie jak pozostałe narzędzia Makita, UC 3530 jest wysoce niezawodna.

Dostępność sprawdź w sklepie →

ANTEKS

★★★★★
144 opinie

PIŁA ŁAŃCUCHOWA ELEKTRYCZNA 2000W MAKITA UC3530A

PIŁA ŁAŃCUCHOWA ELEKTRYCZNA 2000W MAKITA UC3530A

… gwarantujące najwyższą poręczność podczas dokonywania przycięć w pionie Zalety urządzenia : Antypoślizgowa rękojeść pokryta gumą Automatyczne smarowanie łańcucha Listwa zębata z metalu dla precyzyjnego prowadzenia podczas cięcia Duży wziernik w zbiorniku oleju, pozwalający na łatwiejszą kontrolę jego poziomu Uruchamiany bezwładnościowo hamulec łańcucha Safety-Matic Dostępna z prowadnicą o długości …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

Megamaszyny - sprzęt dla profesjonalistów

★★★★★
1007 opinii

MAKITA Pilarka łańcuchowa elektryczna UC3530A

MAKITA Pilarka łańcuchowa elektryczna UC3530A

Moc znamionowa 2.000 W;Prędkość łańcucha 13,3 m/s

Dostępność sprawdź w sklepie →

Pilarka łańcuchowa Makita UC3530A

… zamknięte łożyska kulkowe oraz smarowana w sposób ciągły przekładnia zapewniają długi okres bezobsługowy;wyposażona w sprzęgło przeciążeniowe;ergonomiczna konstrukcja;elementy chwytowe pokryte materiałem antypoślizgowym;beznarzędziowa obsługa części tnącej;duży wziernik zbiornika oleju (zwiększona pojemność do 140 ml);gwarancja: 24 miesiące. Dostarczone wyposażenie: prowadnica 35 cm (958035661);łańcuch …

Dostępny w 1-2 tygodnie  ✓

Pilarka łańcuchowa Makita UC3530A

… hamulcem łańcucha Safety-Matic, który zatrzymuje łańcuch w ciągu 1/10 sekundy;wysokiej jakości zamknięte łożyska kulkowe oraz smarowana w sposób ciągły przekładnia zapewniają długi okres bezobsługowy;wyposażona w sprzęgło przeciążeniowe;ergonomiczna konstrukcja;elementy chwytowe pokryte materiałem antypoślizgowym;beznarzędziowa obsługa części tnącej;duży wziernik zbiornika oleju (zwiększona pojemność …

Dostępność sprawdź w sklepie →

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentMakita
Rodzaj zasilaniaelektryczne
Długość prowadnicy35 cm
Moc2 kW

Nie przepadasz za ręcznym rąbaniem drewna do kominka? Ułatw sobie pracę z pilarką łańcuchową, dzięki której praca z drewnem będzie przyjemniejsza i lżejsza. Spójrz na przykład na Makita UC3530A.

Elektryczna czy spalinowa?

Rozglądając się za pilarką łańcuchową, musimy sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy wersję spalinową, czy elektryczną. Obie mają swoje plusy i minusy. Zaletą maszyny elektrycznej jest jej prosta budowa i mała waga. Aby dobrze działała, trzeba jedynie zwracać uwagę na prawidłowe napięcie łańcucha i poziom oleju w układzie smarowania. Wadą urządzeń elektrycznych jest niestety przewód zasilający, który ogranicza odległość, na jaką możemy oddalić się od kontaktu. Kabel niestety też podczas pracy łatwo przeciąć. Do zastosowań domowych wykorzystuje się zarówno maszyny o napędzie elektrycznym, jak i spalinowym, jednak na potrzeby przeciętnych właścicieli domów jednorodzinnych, zwykle lepsza jest pilarka elektryczna. Urządzenie zasilane z sieci wymaga bowiem mniej zabiegów serwisowych i przechowywane nawet w bardzo ciężkich warunkach ma szanse posłużyć nam długie lata.

Wybór

Oczywiście, jeśli mieszkamy w dużym domu i często palimy w kominku, a na dodatek głównym źródłem ogrzewania w domu jest kocioł na paliwa stałe, czyli na przykład na drewno. Wtedy to lepiej jest kupić mocniejszą i szybszą maszynę spalinową. W narzędziach spalinowych, dzięki możliwości uzyskania z urządzenia wyższej mocy, można zastosować dłuższą prowadnicę. Nic nie ogranicza też zasięgu pracy maszyny, bo nie ma przewodu zasilającego. Warto także dodatkowo zadbać, by była ona wyposażona w mechanizmy rozruchowe, napinanie łańcucha, minimalizujące drgania czy oczyszczające spaliny i ograniczające hałas. Pilarki spalinowe są dość ciężkie. W tym sprzęcie trzeba regularnie czyścić filtr powietrza i układ chłodzenia silnika. Problem może stwarzać także tankowanie. Ponieważ silniki stosowane w pilarkach są zazwyczaj dwusuwowe, sprzęt wymaga przygotowywania specjalnej mieszanki benzyny i oleju. Niedopilnowanie ilości i jakości mieszanki może spowodować awarię silnika.

Specyfika i konserwacja

To, jak długo i jak skutecznie pilarka będzie pracować, zależy od jakości prowadnicy i łańcucha. Dlatego warto szukać w sklepach urządzeń wyposażonych w te elementy produkowane przez dobre firmy. Nie szukajmy pilarek z długimi prowadnicami. Do zwykłego użytkowania wystarczy narzędzie o długości 30 cm. Podstawą długiego działania jest też odpowiednia konserwacja. Po pracy powinniśmy dobrze czyścić pilarkę. Zalecane jest też stosowanie wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych. Standardowo, dobry olej do łańcucha, a w pilarkach spalinowych również porządny olej silnikowy. Dbajmy o dobry naciąg łańcucha. Za ciasny, zaraz się zniszczy i spowoduje szybsze niszczenie prowadnicy. Gdy łańcuch jest za luźny, może spaść z prowadnicy lub się zerwać. Do smarowania tego elementu warto dobierać oleje biodegradowalne lub preparaty mieszalne z wodą.

Bezpieczeństwo

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że pilarki łańcuchowe są urządzeniami niebezpiecznymi. Dlatego, zanim przystąpimy do pracy, powinniśmy pozamykać zwierzęta, a dzieciom nakazać zachowanie dystansu i dopilnować, by nikt nie stał naprzeciwko nas, na linii cięcia. Ważne - piłami spalinowymi nie powinno się pracować w pomieszczeniach zamkniętych. Pamiętajmy też o ochronie osobistej. Postarajmy się o kask z siatką na twarz i ochronnikami słuchu. Aby zabezpieczyć stopy przed upadającym drewnem, musimy też mieć na nogach sztywne, twarde obuwie (buty robocze z usztywnianymi noskami). Nie pracuj nigdy w luźnej odzieży. Osoby z długimi włosami powinny najpierw krótko je spiąć. Do pracy zdejmijmy też wszelkiego rodzaju wisiorki, ozdoby, krawaty i tym podobne. Piła powinna być włączona zanim rozpoczniesz cięcie. Nie wolno używać piły siedząc na gałęziach lub stojąc na chybotliwej drabinie. Podczas pracy nie wolno unosić narzędzia ponad wysokość barków. Nie wolno też przenosić pilarki, gdy łańcuch jest w ruchu. Podczas ścinania giętkich gałęzi musisz uważać, aby któraś nie odbiła i nie uderzyła cię w twarz. Wskazane jest, aby w trakcie pracy towarzyszył ci ktoś, kto w razie wypadku zdoła udzielić pomocy.

Podsumowanie

Jeśli często samodzielnie tniemy drewno do domowego kominka, niezbędna jest nam w podręcznym warsztacie pilarka łańcuchowa. Pilarki łańcuchowe przydają się także w gospodarstwie domowym do przycinania krzaków i cięcia gałęzi drzew, a także podczas remontów - przy przecinaniu drewnianych elementów i nie tylko. Jeśli więc nosisz się z zamiarem zakupu takiego sprzętu, sprawdź na przykład pilarkę MakitaUC3530A.

Opinie osób, które kupiły ten produkt

dobra jakość za przystępną cenę ★★★★☆
wuka
2013-07-04
Super pilarka, tnie jak żyleta. Polecam z olejem ekologicznym ulegającym biodegradacji Makita BIOTOP. ★★★★☆
Hub
2013-08-26

Wszystkie opinie zostały napisane przez osoby, które faktycznie zakupiły ten produkt i miały możliwość jego przetestowania. Pochodzą z serwisu Opineo.pl.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też