Moje konto
  • Flo T79831 Flo T79831
  • Flo T79831 Flo T79831

Flo T79831

4 oferty z 4 sklepów

Producent Flo Długość prowadnicy 45 cm Moc 1.8 kW WIĘCEJ INFORMACJI ↓

FLO Piła łańcuchowa spalinowa 79831 1800W TRANSPORT GRATIS !

… produktu: Hamulec bezpieczeństwa, wychwytnik łańcucha i szeroka osłona prawej dłoni gwarantują bezpieczeństwo operatora pilarki Regulowana pompa oleju zapewnia optymalne smarowanie układu tnącego Układ tnący Oregon .325; 1,5 Karter metalowy Typ łańcucha: 95VP, Oregon, 72X Obroty maksymalne (obr/min): 10000 Dane techniczne: Moc (W/KM): 1800/2,45 waga (kg) 5,1 ilość w opakowaniu ib/mc 2 pojemność silnika …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

FLO Piła łańcuchowa spalinowa 79831 1800W TRANSPORT GRATIS !

… i szeroka osłona prawej dłoni gwarantują bezpieczeństwo operatora pilarki Regulowana pompa oleju zapewnia optymalne smarowanie układu tnącego Układ tnący Oregon .325; 1,5 Karter metalowy Typ łańcucha: 95VP, Oregon, 72X Obroty maksymalne (obr/min): 10000 Dane techniczne: Moc (W/KM): 1800/2,45 waga (kg) 5,1 ilość w opakowaniu ib/mc 2 pojemność silnika (ccm) 45 długość cięcia (mm) 450 typ prowadnicy …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

FLO Piła łańcuchowa spalinowa 79831 1800W TRANSPORT GRATIS !

… osłona prawej dłoni gwarantują bezpieczeństwo operatora pilarki Regulowana pompa oleju zapewnia optymalne smarowanie układu tnącego Układ tnący Oregon .325; 1,5 Karter metalowy Typ łańcucha: 95VP, Oregon, 72X Obroty maksymalne (obr/min): 10000 Dane techniczne: Moc (W/KM): 1800/2,45 waga (kg) 5,1 ilość w opakowaniu ib/mc 2 pojemność silnika (ccm) 45 długość cięcia (mm) 450 typ prowadnicy 455 mm (18 …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

FLO Piła łańcuchowa spalinowa 79831 1800W TRANSPORT GRATIS !

… produktu: Hamulec bezpieczeństwa, wychwytnik łańcucha i szeroka osłona prawej dłoni gwarantują bezpieczeństwo operatora pilarki Regulowana pompa oleju zapewnia optymalne smarowanie układu tnącego Układ tnący Oregon .325; 1,5 Karter metalowy Typ łańcucha: 95VP, Oregon, 72X Obroty maksymalne (obr/min): 10000 Dane techniczne: Moc (W/KM): 1800/2,45 waga (kg) 5,1 ilość w opakowaniu ib/mc 2 pojemność silnika …

Dostępny w 3-7 dni  ✓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentFlo
Długość prowadnicy45 cm
Moc1.8 kW

Lubisz drewno? Obrabianie go i cięcie sprawia Ci dużo przyjemności? A może właśnie przeciwnie, często musisz z nim pracować, ale nie przepadasz za tym? Pilarka łańcuchowa, daje Ci to czego potrzebujesz - a więc dużą moc roboczą, połączoną z prostotą obsługi i efektywnością. Pilarka Flo T79831, jest właśnie takim narzędziem.

Elektryczna czy spalinowa?

Pilarka łańcuchowa, nazywana potocznie (i błędnie w dodatku), piłą łańcuchową, to urządzenie, które występuje w dwóch wersjach zasilania, spalinowym i elektrycznym. Zaletą maszyny elektrycznej jest jej prosta budowa i mała waga. Aby dobrze działała, trzeba jedynie zwracać uwagę na prawidłowe napięcie łańcucha i poziom oleju w układzie smarowania. Wadą urządzeń elektrycznych jest oczywiście przewód zasilający, który ogranicza odległość, na jaką możemy oddalić się od gniazda elektrycznego. Kabel niestety też w ferworze pracy łatwo przeciąć. Do zastosowań domowych wykorzystuje się zarówno maszyny o napędzie elektrycznym, jak i spalinowym, jednak na potrzeby przeciętnych właścicieli domów jednorodzinnych, zwykle lepsza jest pilarka elektryczna. Urządzenie zasilane z sieci wymaga bowiem mniej zabiegów serwisowych i przechowywane nawet w bardzo ciężkich warunkach ma szanse posłużyć nam długie lata.

Wybór

Oczywiście, jeśli mieszkamy w dużym budynku i często palimy w kominku, a na dodatek głównym źródłem ciepła w domu jest piec na paliwa stałe, czyli na przykład na drewno. Wtedy to lepiej jest kupić mocniejszą i szybszą pilarkę spalinową. W pilarkach spalinowych, dzięki możliwości uzyskania z urządzenia wyższej mocy, można zastosować dłuższe prowadnice. Nic nie ogranicza też zasięgu pracy maszyny, bo nie ma kabla zasilającego. Warto także dodatkowo zwrócić uwagę na to, by była ona wyposażona w mechanizmy rozruchowe, napinanie łańcucha, minimalizujące drgania czy oczyszczające spaliny i ograniczające hałas. Pilarki spalinowe są dość ciężkie. W tym sprzęcie trzeba regularnie czyścić filtr powietrza oraz układ chłodzenia silnika. Problemem może być także tankowanie. Ponieważ silniki stosowane w pilarkach są zazwyczaj dwusuwowe, sprzęt wymaga przygotowywania specjalnej mieszanki benzyny i oleju. Niedopilnowanie ilości i jakości mieszanki może spowodować awarię silnika.

Specyfika i konserwacja

To, jak długo i jak skutecznie pilarka będzie pracować, zależy od jakości prowadnicy i łańcucha. Dlatego warto szukać w sklepach urządzeń wyposażonych w te elementy produkowane przez dobre firmy. Nie szukajmy pilarek z długimi prowadnicami. Do zwykłego użytkowania wystarczy narzędzie o długości 30 cm. Podstawą długiego działania jest też odpowiednia konserwacja. Po pracy powinniśmy dobrze czyścić pilarkę. Zalecane jest też stosowanie wysokiej jakości materiałów eksploatacyjnych. Standardowo, dobry olej do łańcucha, a w wersjach spalinowych również porządny olej silnikowy. Dbajmy o dobry naciąg łańcucha. Za ciasny, zaraz się zniszczy i spowoduje szybsze zużycie prowadnicy. Gdy łańcuch jest za luźny, może spaść z prowadnicy lub się zerwać. Do smarowania tego elementu warto wybierać oleje biodegradowalne lub preparaty mieszalne z wodą.

Bezpieczeństwo

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że pilarki są maszynami niebezpiecznymi. Dlatego, zanim przystąpimy do pracy, powinniśmy pozamykać zwierzęta, a dzieciom nakazać zachowanie dystansu i dopilnować, by nikt nie stał naprzeciwko nas, na linii cięcia. Ważne - piłami spalinowymi nie należy pracować w pomieszczeniach zamkniętych. Pamiętajmy też o ochronie osobistej. Postarajmy się o kask z siatką na twarz i słuchawkami wygłuszającymi. Aby zabezpieczyć stopy przed upadającym drewnem, musimy też mieć na nogach sztywne, twarde obuwie (buty robocze z usztywnianymi noskami). Nie pracuj nigdy w luźnej odzieży. Osoby o długich włosach powinny najpierw krótko je spiąć. Do pracy zdejmijmy też wszelkiego rodzaju wisiorki, ozdoby, krawaty i tym podobne. Piła powinna być włączona zanim rozpoczniesz cięcie. Nie wolno używać piły siedząc na gałęziach lub stojąc na chybotliwej drabinie. Podczas pracy nie wolno unosić narzędzia ponad wysokość barków. Nie wolno też przenosić pilarki, gdy łańcuch jest w ruchu. Podczas ścinania giętkich gałęzi musisz uważać, aby ta nie odbiła i nie uderzyła cię w twarz. Wskazane jest, aby w trakcie pracy towarzyszył ci ktoś, kto w razie wypadku zdoła udzielić pomocy.

Podsumowanie

Jeśli często samodzielnie tniemy drewno do domowego kominka, niezbędna jest nam w podręcznym warsztacie pilarka łańcuchowa. Pilarki łańcuchowe przydają się także w gospodarstwie domowym do przycinania krzaków i cięcia gałęzi drzew, a także podczas remontów - przy przecinaniu drewnianych elementów i nie tylko. Jeśli więc nosisz się z zamiarem zakupu takiego sprzętu, sprawdź na przykład pilarkę FloT79831.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.

Sprawdź też